Trakų kultūros ir meno centras

Vienintelės Trakų rajone edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės „Mano kadras“ kviečia į filmų premjeras

Penktus metus vykstantis projektas „Edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės „Mano kadras“ kviečia Dusmenų, Lentvario, Tiltų ir Trakų gyventojus bei svečius į projekto dalyvių filmų premjeras, kurios vyks birželio 24 d., 18 val. Trakų kultūros rūmų Dusmenų padalinyje (Dusmenų g. 5, Dusmenys), birželio 27 d., 21 val. Trakų atviros jaunimo erdvės kiemelyje (Vytauto g. 69, Trakai), birželio 28 d., 18 val. Lentvario kultūros rūmuose (Klevų al. 20 Lentvaris) ir liepos 1 d., 19 val. Tiltų bendruomenės namuose (Miškininkų g. 3, Tiltai).

Projekto dalyviai nuo balandžio mėnesio vidurio patys kūrė filmo scenarijus, ruošėsi filmavimams, rinkosi aktorius ir filmo veiksmo vietas, patys montavo. Dirbtuvėms vadovavo režisierius Antanas Gluskinas, jam talkino kino operatorė Laura Aliukonytė, kino montažo režisierė Silvija Vilkaitė, kino garso operatorius ir režisierius Kipras Čėsna.

Projekto metu buvo sukurti penki vaidybiniai filmai, kurių veiksmas vyksta vienoje erdvėje. Filmas ,,Dabar tai jau pakalbėsim” (rež. Elytė Bubelevičienė, Dusmenys) – pasakoja apie vyro ir moters santykius santuokoje, filmo „Po penkiolikos metų“ (rež. Vaiva Neteckienė, Tiltai) siužetas rutuliojasi po ilgos pertraukos susitikusios giminės baliuje, kuriame apsilanko netikėta viešnia, filme „Sandėliukas“ (rež. Mindaugas Džiautas, Trakai) pagrindinė veikėja, užėjusi į sandėliuką, susitinka su kažkuo, kas kelią didžiulę baimę, filmas „Minutė“ (rež. Agnė Kotryna Kubaitytė, Trakai) nagrinėja jaunos merginos iliuzijų pasaulį, kuris įtakoja jos veiksmus realybėje, o filme „Anhedonija“ (rež. Ula Krinickaitė, Lentvaris) gilinamasi į jauno žmogaus depresijos būseną.

Šis projektas yra išskirtinis tuo, kad tokio pobūdžio ir trukmės kino edukacijos projektas yra vienintelis Trakų rajone nuo 2019 metų. Projekto dalyviai – jaunimas ir suaugusieji – su kino profesionalų pagalba gilinasi į filmo kūrimo procesus, susipažįsta su lietuviško kino kūrėjais, mokosi bendradarbiauti tarpusavyje. Šių metų projekto didžiausia naujiena yra ta, kad pirmą kartą dirbtuvės dalinasi į du semestrus  – pavasario ir rudens. Dabar žiūrovai išvys pavasario semestro sukurtus vaidybinius filmus, o rudens semestre , kuris vyks rugsėjo – gruodžio mėnesiais,  dokumentinius filmus. Prie esamų projekto dalyvių rudens semestre gali prisijungti ir nauji dalyviai – jaunimas ir suaugusieji. Susidomėjote? Rašykite el. pašto adresu manokadras@yahoo.com.

Projektą organizuoja VšĮ „Monoklis“, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė, partneriai 7S Films Academy, Trakų kultūros rūmai, Lentvario kultūros rūmai,  , Rykantų universalus daugiafunkcis centras, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras, Asociacija „Trakų rajono Tiltų kaimo bendruomenė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *