Trakų kultūros rūmai

VASARIO 16-OJI TILTUOSE

                     Vasario 16 d. Tiltų bendruomenės namuose Valstybės atkūrimo dienos ir  Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metus paminėti susirinko nemažas būrys žmonių. Renginį organizavo Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinys, renginio partneris –  Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialas.  

                       „Prieš šimtą metų, pirmuosiuose demokratiniuose Lietuvos Seimo rinkimuose išriktas Steigiamasis Seimas, vykdydamas 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, atkurtą Lietuvos valstybę paskelbė demokratine respublika.  Steigiamojo Seimo priimti įstatymai turėjo didelę įtaką tolesnei Lietuvos valstybės raidai. Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimas yra įtvirtintas dviem dokumentais, kurių vienas yra kito priežastis ir tąsa, o Lietuvos Tarybos priimtas 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, be 1920 m. gegužės 15 d. Steigiamojo Seimo rezoliucijos būtų nepilnas ir neužbaigtas.“ Šiuos ir kitus faktus apie Steigiamąjį Seimą savo pristatomame pranešime dėstė Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo bibliotekininkė Elena Žilinskienė. 

                       Po pranešimo sekė koncertinė programa, kurią pristatė Tiltų mergaičių ansamblio ir kapelos nariai. Mažieji dalyviai deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, kartu su vyresniais dainavo lietuvių liaudies patriotines dainas. Savo eilėraštį skirtą šiai progai perskaitė ir  kaimo poetas Vytautas Vilkišius. 

                      Vėliau vyko viktorina apie Lietuvą. Viktorina susidėjo iš dviejų dalių. Pirmoje – dalyvaujantys turėjo surašyti atsakymus į vedančiojo žodžiu pateiktus klausimus, kitoje dalyje užduotys buvo vaizdinės. Visi buvo labai aktyvūs, kūrybingi. Per viktoriną buvo užduoti klausimai apie Lietuvą,  tradicijas, lankytinas vietas. Dalyviams teko prisiminti Lietuvos istorijos įvykius, datas ir asmenybes. Visi labai stengėsi atsakyti teisingai, vyravo puiki nuotaika. Galiausiai buvo aptarti rezultatai. Tiksliausiai atsakiusiems į viktorinos klausimus buvo įteikti prizai, po jų bendrai sudainuota daina  ,,Žemė Lietuvos“. 

Renginio pabaigoje, organizatorė Vaiva Neteckienė visiems renginio dalyviams, žiūrovams padovanojo  Tiltų bendruomenės pirmininkės dovaną – Romualdo Abugelio knygą ,,Sveiki! Trumpai ir linksmai, kaip gyventi sveikai“, o renginį baigė Justino Marcinkevičiaus žodžiais: Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapių neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais nemažiau vertais, garbintais tautų ir valstybių vardais, norim, kad su pagarba mus ištartų.

                      

                        

Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio informacija

Nuotraukos O. Saprončikienės

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *