Trakų kultūros rūmai

Trakų vasara 2023

Su didžiausiu šėlsmu sugrįžta „Trakų vasara“

Tradiciškai pirmąjį vasaros savaitgalį, birželio 2–4 dienomis, Trakuose vyks 31-oji miesto šventė „Trakų vasara 2023“. Šio šiemet didžiausio mieste vyksiančio Trakų rajono savivaldybės organizuojamo renginio dalyviai bus kviečiami pamatyti, patirti, atrasti ir pažinti Trakus – pernai 700 metų įkūrimo sukaktį šventusią istorinę Lietuvos sostinę, susipažinti ir atsipūsti bičiulių bei nuostabą keliančios gamtos apsuptyje.

Skirtingose miesto erdvėse bus siūlomos pramogos turintiesiems pačių įvairiausių pomėgių, netrūks malonių staigmenų, netikėtų pasirodymų, tačiau nebus užmiršti ir jau tradicija tapę miesto gyventojų bei svečių pamėgti renginiai, pramogos. Visas tris šventės dienas šurmuliuos kvapais, skoniais, spalvomis, įmantriais dirbiniais ir tautinio paveldo produktais viliojantis Rotušės turgus, o Galvės ežere varžysis tarptautinės buriavimo regatos „Galvės taurė 2023“ dalyviai.

Mieste bus galima sutikti ne tik vandens sporto profesionalų bei aistruolių, bet ir patiems išmėginti jėgas Trakų kūno kultūros ir sporto centro parengtos sporto programos rungtyse, drauge su Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centru dviračiais keliauti į turistinį, pažintinį žygį „Kartu po Trakų apylinkes“. Trakų turizmo informacijos centras norinčiuosius kiek ramesnės veiklos kvies pasivaržyti virtualiose lenktynėse dviračiais „Mink į vasarą!“, o išsiilgusiesiems ramių, romantiškų pasivaikščiojimų pasiūlys ekskursiją „Trakai – pastatų istorijos“ pėsčiomis. Daugelį sudomins policijos, ugniagesių ir šaulių parodomosios programos.

Jau pirmąją šventės dieną, penktadienį, į svajų ir iliuzijų pasaulį nuneš teatrų pasirodymų versmė. Trakų legendas atvers bei abejingų nepaliks Vytauto Mikalausko režisuotas spektaklis.

Penktadienį Trakų krašto tradicinių amatų centre nestigs veiklos – čia vyks edukacinės programos. Visai čia pat savo veiklą pristatys ir žiniomis pasidalys formaliojo ir neformaliojo švietimo, jaunimo, kultūros organizacijos. Maloniai pabendrauti, pasikalbėti vilios daugybė atsivėrusių miesto erdvių. Netgi ežerai… Įdomią patirtį padovanos pokalbiai plaukiant laivu su į šventę atvykusiais įžymiais žmonėmis, sužinosime, kodėl ši šventės dalis gavo pavadinimą „Jaunimas kalba“!

Kaip ir anksčiau šventės metu pasirodys daug muzikos kolektyvų, atlikėjų. Penktadienį numatyti Trakų rajono švietimo įstaigų ir privačių kolektyvų, Trakų meno mokyklos auklėtinių koncertai, jaunimui skirtas grupės „Marabu“ pasirodymas.

Tingų šeštadienio rytą žadins ir švęsti kvies netikėčiausiose miesto vietose grosiantys orkestrai, kurie galiausiai susilies į vieną bendrą šventinę eiseną. Kaip tik šią dieną Trakuose vyks tarptautinis pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Atataria vamzdžiai“. Gimęs 2003-iaisiais, šiemet šis festivalis minės dvidešimtuosius metus. Kaip ir dera, šeštadienį keliausime į pasimatymą Sūpynių parke, kuriame šįkart lauks muzikos atlikėjai, rašytojai, visuomenininkai ir sportininkai.

Minint Dzūkijos (Dainavos), Aukštaitijos ir Klaipėdos krašto metus, nustebins išskirtinis koncertas „Sveiki, sveteliai“, ansamblis „Vilsa“ pristatys atskirą koncertinę programą, o vakare vyks žinomų Lietuvos atlikėjų pasirodymai, kuriuos vainikuos šventinis šviesų ir lazerių reginys.

Šeštadienį ir sekmadienį daug dėmesio sulauks ir šeimos su vaikais. Mat, vyks Vaikų šventė ir bus galima užsukti į interaktyvių pramogų, batutų ir atrakcionų kiemelį.

Sekmadienį po iškilmingų šv. Mišių Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje skambės užburiančios melodijos, o popietę šventės dalyviai nuotaikingos muzikos ritmais bus pakviesti nerti į „Skonio ir muzikos fiestą“ – vyks miesto gyventojų ir svečių iškyla, kulinarinio paveldo edukacijos, o akį džiugins plenero darbai. 2023-iųjų „Trakų vasaros“ šventę užbaigs klasikinės muzikos koncertas „Atrastieji talentai“ Užutrakio dvaro sodyboje.


Siekiant užtikrinti saugų Trakų miesto šventės „Trakų vasara 2023“ dalyvių judėjimą, šventės metu, 2023 m. birželio 2–4 dienomis, kai kuriose Trakų miesto gatvėse bus ribojamas eismas.

Birželio 2 d., penktadienį, eismas bus ribojamas:

V. P. Rūko g. 6 nuo 14.00 iki 24.00 val.;
V. P. Rūko g. ir Birutės g. sankryžoje nuo 14.00 iki 24.00 val.
Birželio 3 d., šeštadienį, eismas bus ribojamas:

Vytauto g. ir Aukštadvario g. žiedinėje sankryžoje nuo 9.00 iki 16.00 val.;
Trakų g., ties Trakų priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, nuo 16.00 iki 24.00 val.;
Karaimų g. ir Žaliosios g. sankryžoje nuo 9.00 iki 24.00 val.;
Vytauto g. 4 nuo 9.00 iki 24.00 val.
Birželio 4 d., sekmadienį, eismas bus ribojamas:

Vytauto g. 4 nuo 0.00 val. (vidurnakčio) iki 18.00 val.
Birželio 2–4 dienomis Trakuose eismas bus organizuojamas pagal šias schemas –  Priedai dėl eismo ribojimo.


Kilus klausimams…
✔️Dėl miesto šventės programos ir organizuojamų renginių prašome kreiptis į Kultūros ir turizmo skyriaus vedėją Aną Baltutienę el. p. ana.baltutiene@trakai.lt, tel. +370 528 55 557.
✔️Dėl organizuojamos vaikų šventės – į Trakų kultūros rūmų režisierę Justiną Bendinskytę el. p. justina.bendinskyte@trakurumai.lt, mob. +370 615 52 436.
✔️Dėl sporto varžybų ir rungčių – į Trakų kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotoją Šarūną Ūsą el. p. sarunas.usas79@gmail.com, mob. +370 655 44 770.
✔️Dėl prekybos vietų miesto šventės metu Rotušės (amatininkų, tautodailininkų) turguje – į Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos pirmininkę Dominyką Semionovę el. p. trakukrastas@gmail.com, mob. +370 698 27 197.
✔️Dėl prekybos vietų miesto šventės metu (ne Rotušės turguje, šalia šv. Nepomuko koplytstulpio) – į Trakų seniūnijos sekretorę Honoratą Prokop el. p. honorata.prokop@trakai.lt, tel. +370 528 55 730.
✔️ Dėl maisto ir gėrimų prekybos iš maisto vagonėlių (Trakų g.) – į Trakų seniūnijos sekretorę Honoratą Prokop el. p. honorata.prokop@trakai.lt, tel. +370 528 55 730.
✔️Dėl miesto šventės rėmimo – į mero patarėjas Eveliną Kislych-Šochienę el. p. evelina.sochiene@trakai.lt, tel. +370 528 52 059 arba Jovitą Sajavičienę el. p. jovita.sajaviciene@trakai.lt, +370 528 54 035.
✔️Dėl miesto šventės viešinimo – į Ryšių su visuomene skyriaus vedėją Agatą Beliak el. p. agata.beliak@trakai.lt, tel. +370 528 58 301.
✔️Dėl Trakų miesto šventės „Trakų vasara 2023“ eisenos – į Trakų kultūros rūmų direktoriaus pavaduotoją Meidą Mikučionienę tel. 8 655 48 740 arba el. paštu meida.mikucioniene@trakurumai.lt.


 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *