Trakų kultūros rūmai

Trakų kultūros rūmai Vilniaus knygų mugėje

Trakų kultūros rūmų kūrybinė grupė š. m. vasario 20-23 d. dalyvavo 21-oje Vilniaus knygų mugėje, pirmą kartą atidarytoje Lietuvos kultūros centrų salėje.

Šiemet mugės lankytojų skaičius perkopė visus iki šiol fiksuotus rekordus – 72 930.

  • 380 dalyvių iš 9 pasaulio šalių: Lietuva, Airija, Australija, Baltarusija, Estija, Ispanija, Japonija, Omanas, Ukraina;
  • 22 užsienio dalyviai, 3 nacionaliniai stendai – Omano, Baltarusijos ir Ukrainos;
  • 646 kultūrinių renginiai: 6 diskusijos, 187 renginiai vaikams ir jaunimui, 12 kino filmų, 13 meno parodų, 15 pasikalbėjimų „Šortuose“, 50 renginių Muzikos salėje, 40 renginių Lietuvos kultūros centrų salėje ir t.t.;
  • 453 susitikimai su autoriais stenduose;
  • 70 Muzikos salės dalyvių;
  • 19 renginių erdvių;
  • 18.500 m² – bendras mugės plotas su renginių zonomis.

Vasario 20 d. didžiojoje Lietuvos kultūros centrų salės scenoje Trakų rajono merė Edita Rudelienė ir Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizik pristatė Trakus kaip Lietuvos kultūros sostinę. Pristatė Kultūros sostinės koncepciją, akcentavo didžiausius šių metų renginius. Pramoginių šokių studija GIJA ir Trakų Karališkasis teatras teatralizuotai pristatė Trakų kultūros rūmus.  Taip pat vasario 20 d. Trakų kultūros rūmų stende lankėsi LR Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Trakų kultūros rūmų direktorius su Ministru aptarė rudenį Trakuose vyksiantį tarptautinį menų festivalį Trans/misijos.

Vasario 20-23 dienomis Trakų kultūros rūmų stende apsilankė daugybė žmonių. Kūrybinė grupė kiekvienam apsilankiusiam pristatė Trakų kultūros rūmų veiklą, supažindino su artimiausių renginių planu, kvietė į didžiąsias vasaros ir rudens šventes Trakuose ir Trakų rajone, dalijo renginių programas, lankstinukus, kultūrinius leidinius.

Vasario 22 d. Vilniaus knygų mugėje lankėsi LR Prezidentas Gitanas Nausėda, kuris neaplenkė ir Trakų kultūros rūmų stendo. Prezidentui buvo pristatyta rūmų veikla ir Trakai kaip Lietuvos kultūros sostinė. Prezidentas domėjosi didžiausiais artėjančiais renginiais, linkėjo kūrybinės sėkmės.

Keturios intensyvios dienos Vilniaus knygų mugėje buvo įdomios, naudingos, turiningos ne tik Trakų stende apsilankiusiems, tačiau jame ir dirbusiems. Tai buvo unikali galimybė pabendrauti su įvairių sričių specialistais, išklausyti gausią Lietuvos kultūros centrų salės programą, pasidalinti naudingais kontaktais su Muzikos salės dalyviais ir visiems prisistatyti jau ne tik kaip kultūros įstaiga, bet ir kaip 2020 m. Lietuvos kultūros jungiamasis ir įtraukiantis centras.

Trakų kultūros rūmų

direktoriaus pavaduotoja Meida Mikučionienė

 

 

 

1 thought on “Trakų kultūros rūmai Vilniaus knygų mugėje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *