Trakų kultūros ir meno centras

Trakai tapo Lietuvos kultūros sostine 2020

Gruodžio 6 d. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje Trakai oficialiai buvo paskelbti Lietuvos kultūros sostine 2020. Vyko Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ koncertas. Iškilmėse dalyvavo LR Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Po iškilmingo Trakų paskelbimo Lietuvos kultūros sostine, Apžvalgos aikštelėje priešais Salos pilį buvo įžiebta Trakų kalėdinė eglė, kviečianti draugus ir artimuosius švęsti kartu šį jaukiausią ir šilčiausią metų laikotarpį. Tądien Trakai tapo ne tik Lietuvos kultūros, bet ir Lietuvos Kalėdų Senelių sostine. Vyko šventinis koncertas, kalėdinė pasaka mažiesiems ir įspūdingas lazerių, ugnies bei fejerverkų šou.

Taip pat šiomis dienomis lankėsi kolegos Taras Lysak ir Eszter Miklós iš Ukrainos ir Vengrijos nacionalinių teatrų. Vizito metu buvo aplankytos erdvės, kuriose kitų metų rugsėjį bus organizuojamos tarptautinio menų festivalio TRANS/MISIJOS veiklos.  Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Trakų kultūros rūmų ir Marijos Zankoveckos nacionalinio akademinio Ukrainos dramos teatro. Sutartis sudaryta siekiant bendradarbiauti vykdant ir įgyvendinant projektines, kultūros, teatrinio meno, jaunimo bendravimo veiklas Trakų (Lietuva) ir Lvovo (Ukraina) miestuose.

2020 m. Tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS bus organizuojamas Trakuose rugsėjo 13-20 dienomis, „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė“ projekto rėmuose. Šis projektas jau įsibėgėjo. Bus siekiama žiūrovams pristatyti Rytų Europos dalies likimą menininkų akimis, pabrėžti bendrą istorinį ir kultūrinį palikimą bei norą kurti bendrą erdvę europietiškoje įvairovėje.


Kasmetinio kalėdinių renginių ciklo „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“ programoje šiemet net keturios dienos skirtos šeimų kūrybingumo skatinimui  Trakų kultūros rūmuose!

Gruodžio 7 d. Kalėdų fabriką atidarė pats Vyriausias Lietuvos Senelis Kalėda, Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras, šokių studija Gija ir mažoji dainininkė Gabrielė Pareščiūtė. Po fabriko atidarymo vyko Trakų meno mokyklos fanfarinio orkestro koncertas jau atnaujintoje Trakų kultūros rūmų didžiojoje salėje.

Gruodžio 14 d. Fabrikas atvers duris nuo 12.00 val. Gerą nuotaiką dovanos Trakų l/d „Ežerėlis“, Kalėdų fabriko amatininkai ir viską vainikuos 16.00 val. vyksiantis romansų vakaras „Be meilės nėra gyvenimo“. Tai vakaras, kuriame skambės romansai ir literatūrinės dainos. Dalyvaus romų ansamblis SARE ROMA, tradicinę žydų muziką atliekantis ansamblis KLEZMER KLANGEN, rusų dainos ansamblis ZABAVA, lenkų dainų ir šokių ansamblis TROCZANIE, folkloro ansamblis RADASTA, karaimų dainas atliekančios Eugenija KOBECKAJA ir anūkė Dominyka KOBECKYTĖ, totorių romansus atliekanti Almira PARMAKSIZOGLU, folkloro ansamblio VIRVYTĖ romansų grupė. Renginį ves Loreta Sungailienė.

Gruodžio 21 d. 15.00 val.  vyks jau tradicine tapusi šokio pasaka „Prašoktos kurpaitės“.  Dalyvaus: Pramoginių šokių studija GIJA ir Šokių studija ATSPINDYS. O gruodžio 28 d. 15.00 val. vaikams dovanosime pasaką „Ką senelis padarys, viskas bus gerai“, rež. R. Čuta. Ir visa tai Trakų kultūros rūmuose.

Susitikime!

Trakų kultūros rūmų informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *