Trakų kultūros rūmai

Tiltuose lankėsi etnomuzikologai iš Latvijos

Birželio 30 dieną Tiltus aplankė  svečiai iš Latvijos. Pasigrožėti etnografiniu rėžiniu gatviniu kaimu, pabendrauti su vietos gyventojais, susipažinti su šio kampelio kultūriniu gyvenimu atvyko Latvijos universiteto profesorius (etnomuzikologas) Valdis Muktupavels su žmona, Latvijos Kultūros akademijos profesore, rektore Rūta Muktupavela bei būriu juos lydinčių asmenų. Svečius sutiko Tiltų bendruomenės pirmininkė Laima Kamaitienė, nariai Virginijus Pockevičius, Alvydas Verseckas. Pirmiausia svečiai aplankė  Vytauto Knašio sodybą, po to tiltietis Alvydas Verseckas aprodė Tiltų kaimą, papasakojo vietovės, kaimo įsikūrimo istoriją, žmonių gyvenimo būdą, kaip plėtėsi ir vystėsi Tiltai įvairiais laikotarpiais. Kadangi kaime visuomet buvo vystoma žemdirbystė svečiams buvo įdomu sužinoti ir pamatyti kaip ši šaka vystoma  dabar. Svečiams  buvo suteikta galimybė apsilankyti  pas vietos ūkininkus.

Dienai įpusėjus svečiai atvyko į Tiltų bendruomenės namus. Čia juos trankia lietuviška polkute pasitiko Tiltų kaimo muzikantai, Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio renginių organizatorė Vaiva Neteckienė bei būrys į susitikimą atėjusių tiltiečių.

Susitikimo metu profesorius su žmona papasakojo apie savo kraštą, darbą, vykdomas ekspedicijas, atliko pažintinę kultūrinę programą. Joje buvo atliekamos latvių senojo folkloro dainos. Profesorius V.Muktupavels  grojo kanklėmis, dūdmaišiu, dainuojant jam pritarė žmona Rūta.   Buvo įdomu išgirsti kaimyninės šalies dainas atliekamas latvių kalba, bendraujant ieškota ir kalbinių panašumų.  Atliekamų kūrinių repertuare skambėjo latvių humoristinės, romantiškos dainos, dainos  jaunimo ir gamtos  tema,  vestuvių bei karčiamos šokiai. Atlikėjai  papasakojo apie Latvijoje švenčiamą pačia didžiausią šventę – Jonines,  pamokė šios šventės dainų. Sėkmingiausiai visiems pavyko  dainuoti  priedainius.

Svečiai taip pat domėjosi ir Tiltų krašto kultūriniu gyvenimu. Apie jį papasakojo Tiltų kultūros renginių organizatorė V.Neteckienė. Tiltiečiams labai džiugu buvo išgirsti, kad profesorių Muktupavels šeima žino garsųjį Kalvių-Lieponių etnografinį ansamblį. Tiltų kolektyvo nariai padainavo  keletą dainų iš šio ansamblio repertuaro,  visus kartu pakvietė sušokti kelis ratelius. O galiausiai , grojant kapelos muzikantams ,  visi dar smagiai pasisuko polkos žingsniu. Susitikimo pabaigoje visi apsilankė Tiltų bendruomenės namų antrame aukšte  įrengtoje edukacinėje erdvėje, kurioje  susipažino su tiltiečių amatininkų darbais.

Viešnagės pabaigoje svečiai apsilankė Tiltų bibliotekoje. Sekančią dieną jų viešnagė tęsėsi Lietuvos kultūros sostinėje  Trakuose.

 

Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio renginių organizatorė,

Tiltų bendruomenės narė

Vaiva Neteckienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *