Trakų kultūros rūmai

Tiltų kapela tarptautiniame dainų konkurse – festivalyje ,,Palanga InterCoom 2017“

2017 m. rugsėjo 29 – 30 d. Palangoje įvyko trečiasis Tarptautinis bendruomenių festivalis „Palanga InterComm 2017“. Dviejų dienų festivalyje  antrą kartą dalyvavo ir Tiltų liaudiškos muzikos kapela, lydima Tiltų bendruomenės pirmininkės bei būrio draugų.  Festivalis kiekvienais metais suvienija daugiau nei 500 dalyvių  ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių. Šiais metais į festivalį atvyko svečiai iš Estijos, Latvijos, Maskvos, Baltarusijos,  Lenkijos.

Kaip ir kiekvinais metais , taip ir šiemet , festivalis susidėjo iš kelių dalių – konferencinės, koncertinės ir konkursinės programų. Konferencinėje programoje dalyvavo bendruomenių atstovai, tiems kuriems aktualus vietos bendruomenių vaidmuo šiuolaikiniame Lietuvos gyvenime, svarbios bendradarbiavimo su savivaldybėmis  bei  vietos veiklos grupių (VVG) aktualijos. Koncertinė programa buvo skirta pristatyti savo bendruomenę ir jos meno kolektyvus. Konkursinės programos metu vyko dainų konkursas, kuriame dalyviai atliko po dvi pasirinktas konkursines dainas. Festivalio programa vyko dvi dienas, dainų konkursas – du vakarus. Pirmąjį vakarą Tiltų liaudiškos muzikos kapela pasirodė svečių teisėmis, o antrąjį jau kaip konkursantai.

Dainų konkurso komisijos nariai: pirmininkė – Laima Lingytė, Lietuvos nacionalinės televizijos režisierė ir filmų autorė, Gabrielė Žaidytė, kultūros diplomatė, Europos kultūros parlamentarė, Kultūros ministerijos vyr.specialistė, Ona Žukienė, vokalo mokytoja, Kauno Tarptautinio muzikos festivalio ,,Kaunas Talent“ direktorė, Nijolė Berezina, vokalo mokytoja, Latvijos Bauskės Tarptautinio festivalio ,,Aprile Pilieni“ vadovė, Tiit Erm, Estijos Piarnu miesto kultūros centro direktorius, Leonid Kolobaev, Maskvos muzikos prodiuserių kompanijos ,,Imperija“ vadovas, Gerald Avakov, Baltarusijos nacionalinės televizijos muzikinių laidų prodiuseris. Per du konkursinius vakarus pasirodė 26 dalyviai – solistai, duetai, trio, kvartetai, ansambliai. Dalyviai atvyko iš Estijos Piarnu kultūros centro, Latvijos  Bauskės POP grupės DO RE MI, Lenkų neįgaliųjų asociacijos, Vilniaus Bahajų bendruomenės, Kauno estrados studijos DND, Kauno POP grupės ,,Lašeliukai“, Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos, Panevėžio, Jonavos, Lazdijų, Plungės  rajonų. Šiame dainų konkurse Trakų rajono Tiltų liaudiškos muzikos kapela tapo laureatais ir užėmė antrą vietą. Kolektyvas iš konkurso ,,Palanga InterComm 2017“ parsivežė diplomą ir prizą, kurį įteikė žiuri komisijos pirmininkė Laima Lingytė.

Laisvu laiku Tiltų kapelos nariai ir juos lydintys kolegos gėrėjosi Baltijos jūra ir nuostabiomis smėlio kopomis, vaikščiojo garsiaja Basanavičiaus gatve, žaliu ir žydinčiu Palangos parku, lydimi gidės aplankė Palangos, Kretingos  miestų žymias istorines lankytinas vietas.

Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kultūros renginių organizatorė Vaiva Neteckienė

Nuotraukos iš asmeninio archyvo ir Aleksandro Aziulevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *