Teatro tiltai
Rusėjo 6-9 dienomis Trakuose svečiavosi projekto „Turizmo ir kultūros puoselėjimas Trakuose ir Gižycko regione”, finansuojamo iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 m. programą „Interreg V-A Lietuva – Lenkija“, partneriai iš Gižycko miesto. Svečių grupę sudarė miesto meras Marek Jasudowicz, kiti valdžios atstovai, kultūros centro darbuotojai. Visas keturias viešnagės dienas svečiai lankėsi Tarptautinio menų festivalio „Trans/misijos Balticum“ renginiuose – teatro dirbtuvėse, koncertuose, parodose, spektakliuose. Taip pat dalyvavo pažintinėse išvykose Trakų ežerais, Užutrakyje bei Vilniaus senamiestyje.
Baigtiniame projekto etape vykusių teatrinių dirbtuvių programos tikslas buvo supažindinti dalyvius su aktorinėmis subtilybėmis, gebančius kūrybiškai taikyti įgytas žinias bei aktorinės technikos ir sceninio veiksmo kūrimo pagrindus įvairiose scenos meno žanruose, dirbant individualiai bei kolektyve. Gebėti vykdyti aktorines užduotis, realizuojant režisūrinį spektaklio arba renginio sumanymą. Išmokti bendrauti su teatralais bei kitų sričių meno specialistais, diegiant kūrybines teatrinio meno inovacijas ir gebančius priimti atsakomybę už savo profesinę kūrybinę veiklą, nuolat plėtojant savarankiško mokymosi, kritiško ir kūrybiško mąstymo bei verslumo įgūdžius. Dirbtuves vedė Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Aleksandr Kanajev ir Vilniaus lenkų teatro „Studija“ aktorė Justina Stankevič.
Pirmąją teatro dirbtuvių „Teatro tiltai“ dieną dalyviai (svečiai iš Gižycko ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio gimnazijos moksleiviai) pradėjo nuo apšilimo, susipažinimo pratimų metodų taikymo, mokėsi kurti paprastas istorijas su veiksmo užuomazga, eiga, kulminacija ir atomazga. Kitomis dirbtuvių dienomis dalyviai mokėsi pasirinkti monologus sukurtoms istorijoms. Taip pat pavienių ir grupinių etiudų kūrimo, susipažino su aktorinės psichotechnikos ir fizinių kūno galimybių plėtra. Daug dėmesio skyrė individualioms kūno savybėms, psichofizinio lavinimo pratimams bei savo pranašumų tobulinimui. Bandė persikūnijimo technikas dirbant su vaidmenimis, aktyvaus aktorinio dėmesio, vaizduotės ir fantazijos ugdymo atliekant pratimus. Galutinis šių dirbtuvių renginys įvyko rugsėjo 8 d., kurio metu vyko bendras, jungtinis visų dalyvių pasirodymas – performansas Trakų kultūros rūmų aikštėje.
Viena viešnagės diena buvo skirta pažintinei išvykai į Vilnių. Buvo aplankyta Aušros vartų koplyčia, Vilniaus Graikų apeigų katalikų bažnyčia, Rotušės aikštė, Katedra, vingiuotos senamiesčio gatvelės, išpuoštos gėlėmis, žaluma ir simbolinėmis skulptūrėlėmis. Finaliniu ekskursijos objektu tapo Gedimino bokštas. Visus sužavėjo atsiveriantys Vilniaus vaizdai dairantis nuo didžiojo kalno.
Viešnagės metu svečiai taip pat patyrė daug įspūdžių plaukiodami skaidriomis bei švytinčiomis baidarėmis Galvės ežere naktį. Kuomet tamsos apgaubtose vandens platybėse atsivėrė gražiausi Trakų kultūros architektūriniai objektai – švietė senosios pilies bokštai, Užutrakio baltosios kolonos, tiltų girliandos, miesto namų langai, o rugsėjo dangų nušvietė žvaigždės…
Projekto dalyviai išsivežė su savimi daug įspūdžių ir puikios nuotaikos. Svečiavimasis Trakuose jiems suteikė daug nuostabių akimirkų, žinių, potyrių, peno sielai. Projektas suteikė galimybę bendrauti dviejų kaimyninių šalių žmonėms, pažinti vieni kitus, mokytis ir dalintis patirtimi.
Trakų kultūros rūmų informacija