Trakų kultūros rūmai

Tau, brangioji Mama…

Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – Mamai. Lietuvoje Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tai simbolizuoja žmonių pagarbą kilniai moters – motinos prigimčiai. Taip atsidėkojama už jos rūpestį, auginant vaikus.Mūsų senoliai Motiną, gyvybės nešėją, tapatindavo su Žeme, mat motina išaugina vaikus, o žemė duoda derlių. Pavasarį garbinama Žemė ir namų židinio saugotoja Motina.

Motinos dienos šventinį sekmadienį Tiltų ir aplinkinių kaimų moterys, motinos, močiutės bei jų palydovai vyrai, vaikai ir anūkai rinkosi į Tiltų bendruomenės namus. Čia vyko šventinis koncertas „Tau, brangioji Mama“. Mamoms dainavo operos solistai Gražina Skinderytė-Kurnickienė ir Vytautas Kurnickas. Koncertą pradėjo G. Skinderytė –Kurnickienė A.Dvoržako kūriniu „Prisiminimas“. Po to savo kūrybos dainas poetų V.Bložės, D. Kudžmaitės, R.Klauso, S. Žukauskienės, J.Elekšio ir kitų poetų eilėmis atliko V. Kurnickas.Tarp atliekamų kūrinių eiles skaitė Tiltų skaitovės Rimantė Kleinotaitė, Marija Zarembaitė, Gintarė Biskelionytė.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos nacionalinės verslo konfederacijos generalinė direktorė, kaimo išlikimo tarybos komiteto pirmininkė Nijolė Uinskienė, judėjimo „Už Lietuvą“ viena iš steigėjų Irena Buinickaitė, Trakų rajono Valų kaimo bendruomenės pirmininkė Elžbieta Ščitienė. Tiltų kaimo bendruomenės pirmininkė Laima Kamaitienė kartu su sveikinimais visoms salėje esančioms mamoms dovanojo gėlių. Visus sveikinimus palydėjo koncerto pabaigoje nuskambėjęs Ž.Ofenbacho kūrinys „Barkarolė“ iš operetės „Hofmano pasakos“, atliekamas Gražinos ir Vytauto Kurnickų dueto.

Po koncerto renginio organizatoriai padėkojo dalyviams už puikią programą ir prisiminimui dovanojo atminimo dovanėles ir gėlių puokštes.

Renginį organizavo Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinys, rėmė Tiltų kaimo bendruomenė.

Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio administratorė Vaiva Neteckienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *