Trakų kultūros rūmai

Šventinių renginių ciklas Trakų kultūros rūmuose

Trakų kultūros rūmuose vasario 14-16 d. vyko intensyvus šventinių renginių ciklas.

Vasario 14 d. meno galerijoje FOJĖ buvo atidaryta fotografijų paroda „Vilnius 1937 – 1940 m. šveicaro akimis“. Parodos kuratorius Ričardas Žičkus dalinosi įdomių pasakojimu apie XX a. 4 dešimtmetyje Vilniuje kursavusius šveicariškus „Saurer“ autobusus ir apie tai, kaip jaunas šveicarų mechanikas Alfred Rietmann kompanijos „Saurer“ komandiruojamas į Vilnių vadovauti miesto viešojo transporto įmonės autobusų parkui. Ričardas Žičkus pasakojo, kaip atsiminimuose šveicaras aprašė savo darbą ir gyvenimą Vilniuje, Antrojo pasaulinio karo išvakarių ir pradžios įvykių sūkurį, o visas šias patirtis fiksavo fotografijose, kurių išliko apie 90. Parodoje eksponuojami unikalūs vaizdai iš to meto Vilniaus, vilniečių ir autobusų parko gyvenimo. Paroda veiks iki kovo 7 d.

 

Vasario 15 d. įvyko Trakų krašto ansamblio „Tročanie“ 30-ties metų scenoje jubiliejinis koncertas „Iš močiutės skrynios“. Šiuo metu ansambliui vadovauja Kšyštofas Stankevič. Šis ansamblis iš kartos į kartą perduoda savo tradicijas ir kultūrą, garsina Trakus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jubiliejinį vakarą ansamblio pasveikinti susirinko gausus būrys svečių.

„Džiaugiuosi, kad Trakuose kiekviena tautybė gali puoselėti ir perduoti savo tradicijas iš kartos į kartą“ – sveikinimo žodį tardama kalbėjo Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė ir dovanojo visam kolektyvui naujus tautinius kostiumus.

„Tai, ką darote ir kuo esate mums labai svarbu. Vedate mus ne tik į liaudiškos muzikos grožį, tačiau ir kuriate šeimyninę atmosferą. Visada ieškote ir atrandate tai, kas svarbu mums visiems“. Sakė LR Susisiekimo ministras ir buvęs „Tročanie“ narys Jaroslavas Narkevič.

Lietuvos Respublikos kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko vardu sveikinimo žodžius tarė ir LR Kultūros ministro patarėja Karolina Narkevič.

Šventėje taip pat dalyvavo ir Lenkijos Respublikos ambasadorės Vilniuje, Uršulės Doroševskos atstovas Pavelas Krupka, kuris džiaugėsi, kad „Tročanie“ groja ir šoka visos ansamblio kartos ir įteikė atminimo lentelę su sveikinimais Lenkijos piliečių vardu.

Nuo pat pradžių ansamblis vadinosi „Tročanka“. Pirmasis kolektyvo vadovas buvo Vladislavas Sašenko. Tuo metu į choro veiklą įsitraukė tik moterys, tačiau po kelerių metų prie kolektyvo prisijungė vyrai ir nuo tada buvo pakeistas pavadinimas į „Tročanie“. Laikui bėgant ansamblį papildė dar daugiau žmonių, didėjo repertuaras, kolektyvas savo pasirodymais nuolat džiugino žiūrovus. Dabar ansamblį sudaro trys kartos, o didelę jo dalį sudaro jauni žmonės. „Tročanie“ dažnai sulaukia įvairių nominacijų ir padėkų, iš kurių buvo sukurtas nedidelis muziejus Trakų gimnazijoje.

 

Vasario 16 d. Trakuose vyko Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Meno galerijoje FOJĖ buvo atidaryta dailininkės Vijos Tarabildienės akvarelės paroda „Atminties brastos“. Parodoje yra vienas ypatingas darbas, artimai susijęs su Trakais. Tai Užutrakyje esančios Madonos su kūdikiu skulptūros siužetas. Istorija byloja, kad ši skulptūra ilgą laiką skendėjo Galvės ežere, kol buvo ištraukta ir prieš keliolika metų sugrįžo į Užutrakio dvaro parką. Paroda veiks iki kovo 1 d.

Į šių metų Lietuvos kultūros sostinę – Trakus valstybės gimtadienio proga atvyko neįprasti svečiai. Iš Vilniaus geležinkelio stoties traukiniu Vilnius – Trakai  atvyko signatarai, kurie apžvalgos aikštelėje priešais Trakų Salos pilį surengė abejingų nepalikusį gatvės teatro pasirodymą „Signatarai eina fotografuotis“.

Vėliau Trakų kultūros rūmuose vyko minėjimas ir Vytauto Didžiojo nominacijų įteikimo ceremonija. Minėjimą pradėjo trumpas signatarų surengtas performansas. Po jo į sceną buvo pakviesti –  Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Gižycko savivaldybės meras Marekas Jasudovič ir Trakų kultūros rūmų direktorius iškilmingai perkirpti atidarymo juostelę atnaujintoje rūmų salėje.  Salės atnaujinimo darbai įvykdyti įgyvendinant projektą „Turizmo ir kultūros puoselėjimas Trakuose ir Gižycko regione“ pagal INTERREG Lietuvos – Lenkijos programą.

Oficialiai atidarius atnaujintą salę, vyko Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijų įteikimo ceremonija. Kasmet Vasario 16-ąją šis prestižinis apdovanojimas skiriamas už geriausius pasiekimus įvairiose srityse: už verslo vystymą, darbo vietų kūrimą, turizmo paslaugų plėtrą, švietimo naujovių kūrimą, etnokultūros puoselėjimą, tautinių mažumų, kultūros bei sporto plėtrą, sveikos gyvensenos propagavimą, aktyvią visuomeninę veiklą ir kt. Minėjimą vainikavo Diksilendo „Vilniaus šypsena“ šventinis koncertas.

 

Trakų kultūros rūmų kultūrinės veiklos vadybininkė Ernesta Petrovska

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *