Trakų kultūros ir meno centras

Šokio stovykla Gižycke

Tęsiant Interreg Lietuva – Lenkija bendradarbiavimo projektą Nr. LT-PL-3R-256 „Turizmo ir kultūros puoselėjimas Trakuose ir Gižycko regione“, birželio 26 – 30 dienomis Trakų kultūros rūmų jaunimo tautinių šokių kolektyvo ir šokio ir ugnies studijos „Čiutyta“ (vad. Vida Bagdonienė) nariai dalyvavo 4 dienų šokio stovykloje Gižycko mieste, kurioje vyko edukacinės veiklos 9 – 16 metų vaikams ir paaugliams iš Trakų ir Gižycko regiono.  Muzikines šokio edukacijas vedė patyrusi, charizmatiška, Varšuvos muzikinio teatro „Roma“ aktorė – Eva Liachovicz.

Pirmąją stovyklos dieną, „Sobótki“ – Vidurvasario nakties šventės metu Bystry miestelio stovyklavietėje dalyviai pasirodė scenoje, pristatydami savo krašto tautinius šokius.

Kasdien, šokio edukacijų metu vaikai lavino savo judesius ir vaidybos meną bei ugdė kolektyvinio darbo įgūdžius.

Stovyklos dalyviai aplankė įdomiausias Mozūrijos krašto, su kultūros paveldu susijusias vietas, pamatė įspūdingą Boyes tvirtovę, kepė duoną Spytkovo indėnų kaime, dalyvavo integraciniuose žaidimuose, animaciniuose užsiėmimuose, maudėsi Mozūrijos ežeruose.

Veiklų pabaigoje vaikai demonstravo įgytus įgūdžius. Atsisveikinimo vakaronėje prie laužo vyko muzikinio šokio pristatymas.

Stovyklos veiklos paskatino Trakų ir Gižycko regiono integracijos galimybes bei bičiūlystės užmezgimą su bendraamžiais iš kaimyninės šalies.

Mūsų vaikai  džiaugiasi turėję proga susipažinti su kolegų iš užsienio kultūra, kalba, tradicijomis ir papročiais. Tai buvo maloni, linksma ir naudinga patirtis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *