Trakų kultūros rūmai

SIKON34 so VIETINIS // so local atvyksta į Trakus

SIKON34 so VIETINIS // so local atvyksta į Trakus!😊
Studentų idėjų konkursas SIKON vyksta nuo 1983 metų, tačiau architektūros studentų kartoms bekeičiant viena kitą, renginio formatas taip pat kinta kartu su aktualijomis, vertybėmis ir požiūriu į architektūrą. Šiais metais SIKON atsisako konkurso pobūdžio, skatindamas nevaržomą ir nevertinamą kūrybos srovę. Visgi, viena tradicija grįžta – renginys keliasi į tarptautinę erdvę ir kviečia dalyvauti studentus ir iš užsienio šalių.
Nuo 2003 metų renginys virto kelių dienų kūrybinėmis dirbtuvėmis, sekančiomis studentų nuožiūra aktualių problemų tyrinėjimą skatinančiose, unikaliose erdvėse. Šiais metais, kūrybinės dirbtuvės vyks liepos 21-24 dienomis. Jų metu dalyviai narstys Trakus, atkreipdami dėmesį į miesto dalis, paveldėtas iš skaudžių istorinių laikotarpių. Dėmesys bus kreipiamas į objektus, kurių vertė, daugiasluoksniškumas yra paneigiami vien dėl kolektyvinės atminties bei ideologinio svorio. Bus siekiama pažvelgti į XX a. antros pusės architektūrinį palikimą kitaip – SIKON34 dirbtuvių tikslas patyrinėti esamus pasirinktų pastatų tiek fizinius, tiek metafizinius sluoksnius ir remiantis subjektyviu patyrimu, surinkta istorine informacija bei Trakų konteksto suvokimu juos interpretuoti. Taigi, studentų idėjų konkursas virsta į soVIETINIŲ istorijų / interpretacijų konspektą.
SIKON34 dalyviai tyrinės keturis XX a. antroje pusėje iškilusius pastatus: restoraną “Nendrė”, Trakų internatinės mokyklos bendrabutį (internatą), buvusį komunistų partijos ir seniūnijos pastatą “Partkomą” ir Trakų kultūros rūmus. Kūrybinėse dirbtuvėse studentai bus skatinami apmąstyti sovietmečiu statytos architektūros vaidmenį šiandieniniame tiek urbanistiniame, tiek politiniame kontekste. Meninio tyrimo metodai skatins kelti diskusiją ir iš naujo apibrėžti tai, kas esama. Tyrimo metu atrasti naratyvai, istorijos, asmeninės patirtys ar galimos pastatų ateitys bus apipavidalinamos pasirinktais būdais (tai aprėpia eskizus, video/audio įrašus, skulptūras, instaliacijas ar tekstus).
Kviečiame į SIKON34 renginio metu vyksiančias atviras programos dalis:
liepos 22 d. (penktadienį):
Trakų kultūros rūmuose, diskotekų salėje
10:30 diskusija “XX a. antros pusės architektūros vaidmuo. Trakų kontekstas.”
liepos 23 d. (šeštadienį):
kavinėje “Nendrė”
10:30 pokalbis su architektais V. J. Dičiumi ir L. P. Ziberku;
liepos 24 d. (sekmadienį):
pradžia prie Internato (Birutės g. 42A)
11:00 tyrimo rezultatų pristatymai;
Daugiau informacijos Facebook’e: https://www.facebook.com/events/359595442814762/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *