Trakų kultūros rūmai

Ruduo retro stiliumi

Spalio 18 d. 18.00 val. Trakų kultūros rūmuose ketvirtąjį kartą vyko tradicinis Retro vakaras „Romantiškas ruduo“. Tą puikų, šiltą rudenišką vakarą šokių salėje susirinko daug gražiai pasipuošusių, skrybėlėtų, pasitempusių ir besišypsančių žiūrovų, pasirengusių švęsti rudenį retro stiliumi. 

Šventinę nuotaiką kūrė puikus meno kolektyvas iš Vilniaus, daugiau kaip 20 metų gyvuojantis, ansamblis „Nalšia“ (vad. Audronė Vakarinienė). Darnus kolektyvas, apkeliavęs daugelį pasaulio šalių, dažnai koncertuoja ir Lietuvos šventėse, festivaliuose, renginiuose, pobūviuose, rengia lietuvių kultūrą pristatančias koncertines programas turistams. Ypač dažnai juos regime LRT laidoje „Duokim garo“. „Nalšios“ ansamblio nariai atliko tarpukario dainas ir muziką. Jausmingai nuskambėjo senieji romansai, poezijos tekstai. Žiūrovai buvo kviečiami dainuoti kartu, juos smagiai šokdino valso ir fokstroto ritmu. 

Vakaras buvo pilnas ne tik muzikos, bet ir puikių šokių. Skambant legendinėms Dolskio ir Šabaniausko dainoms tarpukario šokius šoko gražiausi šokėjai iš Dzūkijos krašto – kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“ (vad. Vidamantas Ežerskis). „Alytaus miestelėnai“ – vienintelis Lietuvos šokių kolektyvas, prikėlęs iš užmaršties 1930–1940 metų miestų ir miestelių „ponių ir ponų“ šokių choreografiją, muziką, aprangą, aukščiausiu lygiu reprezentuojantis bei džiuginantis Lietuvos ir užsienio žiūrovus. „Alytaus miestelėnai“ drąsiai žengė ir į LNK televizijos projekto „Šokio Revoliucija“ sceną ir sužavėjo žiuri komisijos narius. Šokėjai pakerėjo ir Trakų publiką, kuri negailėjo miestelėnams karštų plojimų. Kolektyvas sušoko nuotaikingus šokius – ,,Onyte, einam su manim pašokti ‘’ , ,,Spaudos baliaus valsas’’, ,,Retro lietus’’ ir kt. 

Romantiško vakaro metu vedėjai – Kęstutis Vilkauskas ir Viktorija Šamatovičienė pasakojo apie romantiškąją tarpukario Lietuvą – pirmojo Lietuvos Valstybės vadovo Augusto Voldemaro meilės istorijas, Kauno balius, susipažinimo būdus. Trakų Karališkasis teatras puikiai improvizavo pažinčių skiltį. Aktoriai – Irena Jocienė, Justina Bendinskytė, Onutė Dubinskienė, Robertas Čuta, Kęstutis Vilkauskas smagiai suvaidino pažinčių skelbimų teikimo spaudai mizansceną.  

Renginio metu taip pat vyko meninės instaliacijos „Rudens paveikslai“ fotonuotraukų paroda, kurios darbai patalpinti Trakų kultūros rūmų facebook svetainėje. Daugiausiai „Patinka“ surinkę paveikslai bus apdovanoti. Rudens paveikslus kūrė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, Paluknio Longino Komolovskio gimnazija, Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazija, Onuškio Donato Malinausko gimnazija, Trakų vaikų l/d „Ežerėlis“, Rūdiškių gimnazija.

Rudens vakarą saldino renginio rėmėjai – AJ Šokoladas, kavinė „Salos“, papuošė – Trakų kooperacijos prekyba, informavo – laikraštis „Trakų žemė“.

Nuoširdžiai dėkojame apsilankiusiems Retro vakare bei savo kūrybines mintis atskleidusiems ir dalyvavusiems kūrybiniame konkurse „Rudens paveikslai“. 

 

Trakų kultūros rūmų informacija

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.