Trakų kultūros ir meno centras

Rudens šventė Gižycke

Viešnagė Gižycko mieste

 

Praėjusį savaitgalį rugpjūčio 28, 29 dienomis Trakų kultūros rūmų lenkų dainų ir šokių ansamblis „TROCZANIE“ (vad. K. Stankievič) viešėjo Gižycke. Kolektyvas dalyvavo bendro projekto „Turizmo ir kultūros puoselėjimas Trakuose ir Gižycko regione”, finansuojamo iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 m. programą „Interreg V-A Lietuva – Lenkija“, baigtinėse veiklose. Trakų rajono savivaldybę atstovavo Trakų rajono savivaldybės merės pareigas einanti Marija Puč, Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič.
Išvykos metu aplankytas Mikolaikų miestas, žavintis savo vingiuotomis gatvelėmis bei kraštovaizdžiu, su daugybe laivelių, spalvinga muge. Šeštadienio vakare visi buvo pakviesti pasiplaukiojimui laivu plačiuosiuose Mozūrų ežeruose. Plaukimo metu vyko gyvas bendravimas su Gižycko rajono valdžios atstovais, tarp kurių buvo meras Marek Jasudowicz, buvo vaišinamasi vietinių ežerų gardžia žuvimi. Vakaras baigėsi nuotaikinga šventine vakarone su gausiomis vaišėmis ir pasišokimu.
Sekmadienis prasidėjo labai įdomia pažintine ekskursija senojoje Boeno tvirtovėje Gižycke, kurios metu aplankyti likę tvirtovės objektai, muziejaus ekspozicijos. Vėliau pakeliavome miesto gatvėmis, susipažindami su svarbesniais architektūriniais objektais, iš kurių didžiausią įspūdį paliko besisukantis tiltas virš kanalo.
Dienos metu kolektyvas „TROCZANIE“ dalyvavo puikioje Derliaus šventėje. Gausiai susirinkusius miestiečius bei svečius sveikino Trakų rajono savivaldybės merės pareigas einanti Marija Puč. Miestiečiai šiltai priėmė svečius iš Lietuvos – karštai plodami ir dėkodami už nuotaikingas dainas, šokius, papildytus liaudies išmintimi, poezijos posmais, teatralizuotais elementais. Ansambliečiai atliko ne tik lenkų liaudies dainas, bet ir pristatė lietuviškus kūrinius, smagiai sušoko lietuvių liaudies šokį „Muštokynė“.
Nuoširdžiai dėkojame projekto partneriams – Gižycko kultūros centrui už puikų priėmimą bei bendradarbiavimą, skatinantį ryšius tarp dviejų šalių, kultūrų pažinimą, bičiuliškus tarpusavio ryšius, abiejų tautų bendravimą.

Trakų kultūros rūmų informacija
Foto Viktorija Šamatovičienė, Rafal Karaniewski

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *