Trakų kultūros ir meno centras

Romansų vakaras „Be meilės nėra gyvenimo“

Trakų kultūros rūmuose gruodžio 14 d. net 9 kalbomis, pačiais gražiausiais posmais visus sušildė romansų vakaras „Be meilės nėra gyvenimo“.

Vakarą pradėjo ansamblis „Virvytė“, suradęs pačius gražiausius posmus meilei išsakyti. Ansamblio Virvytė dainos tiesiog apskriejo visus susirinkusius. Romansus atliko nedidėlė kolektyvo dalis – Loreta Sungailienė, Asta Adomaitytė, Neringa Černauskaitė, Jurga Dūdienė, Ineta ir Vaidas Zajančkauskai.

Po jų sekė puikaus, gausaus ir dainingo Trakų kultūros rūmų lenkų dainų ir šokių ansamblio „Troczanie“ trio – Kšyštov Stankevič, Karolina Sokolovska ir Natalija Šumskienė. Vasario mėnesį ansamblis švęs savo 30 – metį. Didelė dalis ansambliečių šiandien atėjo tik pasiklausyti , o tokio subtilaus žanro, kaip romansas atlikimą patikėjo ypatingiems dainininkams ir muzikantams.

Labai džiaugiamės, kad vienos seniausių Trakuose gyvenančių tautų atstovų totorių romansus atliko Almira Parmaksizoglu. Ji atvyko ne viena, kartu su Totorių kultūros centro ansamblio „Ilsu“ studentų grupe. Grupėje vakaro metu broliai dvyniai, turkai, studijuojantys Lietuvoje, skambino gitaromis Melih ir Levent Ucar, jiems smuiku pritarė puikus muzikantas Liutauras Milišauskas.

Išklausius totorių, scenoje pasirodė ypatingos viešnios. Tai karaimų kultūros atstovės ponia Eugenija Kobeckaja ir jos anūkė Dominyka Kobeckytė. Karaimų dainas dainuoja jau 5 Eugenijos Kobeckajos kartos. Šalia jos anūkė 17-metė Dominyka. Jos atliko unikalias karaimų tautos meilės dainas.

Po seniausių Trakuose gyvuojančių tautų, scenoje pasirodė patys šio romansų vakaro sumanytojai Trakų kultūros rūmų folkloro ansamblis „Radasta“, kuriam vadovauja Marytė Morkūnienė ir Rasa Zakarė. Ansambliečiai labiausiai yra pamėgę Trakų krašto dainas, tačiau romansams pasirinko dzūkų krašto muzikanto Juozo Nadeikos dainas.

Gražiausius romansus dovanojo ir Trakų kultūros rūmų rusų dainos ansamblis „Zabava“, kuriam vadovauja Natalija Jefimova. Šiame ansamblyje draugauja kelių kartų dainininkai. Čia dainuoja net ir šeimos. Ansamblis atliko S. Jesenino romansą „Atgavarila ropščia zolotaja“ ir Nijolajaus Paškovo romansą „Neujezžai moi golubčik“.

Scenoje pasirodė visiems puikiai žinomas romų ansamblis „Sare Roma“, kuriam vadovauja charizmatiškas, puikus dainininkas Ištvanas Kvik. Romansus atliko grupės kvartetas – tai Ištvanas Kvik ir Jelena Michai (vokalas), Artūras Sabilo (gitara) ir Gabriela Sabilo (smuikas).

Po fantastiškos romų muzikos, scenoje pasirodė įvairiaspalvis žydų tautos kultūros ansamblis „Klezmer Klangen“. Ansamblis sužavėjo savo meile muzikai, kuri savo grožiu pakerėjo susirinkusius.

Turbūt dauguma tiesiog neįsivaizduoja romansų vakaro be žymiosios romansų atlikėjos Liubos Nazarenko. Liuba savo šiluma ir paprastumu užbūrė visą vakarą, padovanojusi visiems gražiausius savo atliekamus kūrinius.

Vakarą vainikavo ansamblis „Virvytė“, palydėdamas visus gražiausiomis emocijomis ir jausmais.

Romansų klausytojus atvyko pasveikinti Trakų rajono merė Edita Rudelienė. Taip pat dalyvavo Turkijos Respublikos Ambasados Vilniuje antrasis sekretorius Ponas Ozgur Onay.

Šis romansų vakaras kvietė visus pabūti drauge, pajusti ramybės ir jaukumo pulsą. Kiekviena tauta padovanojo mums dalelę savęs, sušildė mūsų širdis ir sukūrė jaukią bei šiltą tarpusavio atmosferą. Tikimės, kad šis romansų vakaras taps tradiciniu advento laikotarpio renginiu ir kitąmet padovanos dar daugiau tokių puikių ir gerų emocijų.

Renginį organizavo Trakų kultūros rūmai ir Trakų švietimo centras. Renginį rėmė Trakų rajono savivaldybė ir Trakų švietimo centro bendruomeninio projekto „Kartu galime daug“ lėšos.

 

Meida Mikučionienė,

Trakų kultūros rūmų direktoriaus pavaduotoja

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *