Trakų kultūros rūmai

ROMANSAI IŠ VISOS ŠIRDIES

Romansai – tai širdies dainos ir sielos reveransas. Jie jaudina, graudina, suvirpina širdis iki pat gelmių. Kad romansai nebūtų pamiršti Trakų kultūros rūmai rengia projektą “Romansų magija” bei jau trečius metus organizuoja Romansų vakarą “Be meilės nėra gyvenimo”, kurį dalinai finansuoja Tautinių mažumų departamentas ir Trakų rajono savivaldybė. Projektas skiriamas visuomenės supažindinimui su romansų muzikos žanru, jo kilme, atlikimo įvairove, būdinga skirtingoms tautoms. Jautri romansų dvasia vienija skirtingų tautybių žmones. 

Lapkričio 25 d. Trakų kultūros rūmų salė buvo pilna žiūrovų. Visus subūrė meilė romansui ir jų puikiems atlikėjams, kurių gausus būrys suvažiavo į Trakus. Vienoje scenoje susitiko įvairių tautų dainininkai ir muzikantai, kurie atliko savo tautos romansus bei dalino savo meilę. Džiugu, kad jau antrus metus Romansų vakare dalyvauja folkloro ansamblis “Nalšia” bei Rytis Lingė, kurie savo puikia muzika ir balsais pradėjo romantišką vakarą. Vėliau ansamblis kartu su karaimų atlikėjais – Karina Firkavičiūtė, Tatjana ir Vladimiru Maškevič, Eugenija Kobeckaja atliko karaimų dainas. Itin jautriai nuskambėjo ukrainiečių liaudies daina, kurią atliko Darija Repalo (Ukraina). Vakare taip pat romansus dainavo totorių atlikėjai – Almira Parmaksizoglu, jai akomponavo Liutauras Milišauskas, rusų romansai skambėjo iš ansamblio “Zabava” dalyvių lūpų, lenkų dainas ir šokius atliko ansamblis “Troczanie”, lietuvių melodijas dovanojo folkloro ansamblis “Radasta”, koncertinę programą papuošė viešnios iš Jurbarko – Rūta Šličkutė ir Aušra Mičiulė. Kaip visada jaudinančiai žydų kūrinius atliko grupė “Klezmer Klangen”. Aistringa gaida vakarą užbaigė grupė “Sare Roma”, kurie užkūrė tikrą jausmų liepsną scenoje. Ypatinga staigmena tapo Ištvano Kviko atlikta lietuvių liaudies daina “Pasvarscyk, antela”. Nuoširdumu ir šiltais žodžiais visus žavėjo LRT vedėja Loreta Sungailienė.

Už saldžias staigmenas dėkojame LR seimo nariui Kęstučiui Vilkauskui, už visokeriopą pagalbą dėkojame Trakų savivaldybės tarybos narei Nijolei Lisevičienei bei Trakų visuomenės sveikatos biurui.

Dėkojame aktyviems žiūrovams, kurių visada laukiame ir kituose renginiuose. 

Maloniai kviečiame palydėti senus metus su Egidijumi Sipavičiumi, gruodžio 30 d. 18.00 val. Iki susitikimų!

 

Trakų kultūros rūmų kultūrinių renginių organizatorė, 

projekto vadovė Viktorija Šamatovičienė

 

 
 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *