Trakų kultūros ir meno centras

Praūžė 31-oji Trakų miesto šventė „Trakų vasara 2023“

Birželio 2-4 dienomis praūžė vasaros miesto ir rajono sezono pradžią žymintis renginys „Trakų vasara 2023“, kurio pagrindinis tikslas yra skleisti kultūrinį džiaugsmą. Renginys kiekvienam atvykusiam dovanojo galimybę visapusiškai pažinti senąją sostinę. Nuo interaktyvių žaidimų ir maršrutų, iki Rotušės Turgaus, teatralizuotos eisenos, koncertų, įspūdingų lazerių fejerijų. Trakų miesto šventėje sudalyvavo per 350 dalyvių.

Birželio 2 d. kvietėme susipažinti ir pamatyti Trakus per vaiko ir jaunuolio akis. Atvykusieji galėjo susipažinti su įvairiomis edukacinėmis veiklomis, sudalyvauti sporto turnyruose, pasižiūrėti teatro pasirodymus arba pasiklausyti muzikos.

Pirmą kartą miesto šventės kontekste buvo suorganizuota švietimo įstaigų mugė, kurioje save pristatė net 21 švietimo veiklas vykdanti įstaiga. Mugės metu dalyviai dalinosi geriausiomis savo patirtimis, pasiekimais, kvietė prisijungti ir dar artimiau pažinti jų veiklą. Toje pačioje erdvėje save švietimo įstaigos pristatė ir scenoje per šokį ir dainą koncerte „Buvome, esame ir būsime“. Įvairūs potyriai lydėjo kiekvieną, kuris norėjo daugiau patirti, pamatyti, sužinoti.

Atnaujintoje Trakų meno mokyklos terasoje skambėjo įspūdingi mokyklos muzikantų, šokėjų, fanfarinio orkestro pasirodymai, langus puošiantys dailės darbai pritraukė daug žiūrovų ir meno mylėtojų.

Vakarop nuostabios muzikos garsų susirinkusiems padovanojo sparčiai populiarėjanti grupė „Marabu“, o vakarą vainikavo teatrų pasirodymai Reinės aikštėje prie Trakų bazilikos. Dalyvavo: Rūdiškių kultūros centro vaikų teatro studija, vad. Joana Giedraitytė, Kaišiadorių kultūros centras kamerinis choras DO-DIEZ, vad. Laima Mazuolytė, Šokio teatras SoLė, vad. Sofiko Vyšniauskė, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro teatras, rež. Vaidas Lengvinas, akordeonistas Andrius Šimkus, ugnies šokėja Saulė Vysniauskaitė, Rūdiškių Bajorų teatras, Vievio kultūros centro teatras, rež. Vytautas Mikalauskas, Birštono vienkiemio teatras, rež. Beata Klimavičienė, Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“, rež. Birutė Šneiderienė.

Birželio 3 d. buvo skirta patirti ir atrasti Trakus. Pajausti amato alsavimą Rotūšės turguje, atrasti įvairias sporto šakas sportinėje programoje, sužinoti ir klausti policijos, ugniagesių ir šaulių programose, leisti vaikams atsiskleisti vaikų erdvėse. Išgirsti svetelių atvežtą muziką. Patirti dūdų griausmą orkestrų festivalyje. Susipažinti su įdomiais žmonėmis parko bibliotekoje. Regėti ir klausyti vakaro koncerto ir šventinio lazerių ir šviesų reginio. Kvietėme gyventojus ir svečius pajaust, kad esą, kad esame!

Šventė prasidėjo spalvinga vaikų švente „Burbuliadieniu“ prie Trakų kultūros rūmų. Programoje dalyvavo pop choras „Viesulas“, žavingieji LiukaBu, spektakliuką rodė Sesutė Gerutė ir broliukas Nevaliukas, burbuluose vaikus džiugino Burbulų Dėdė bei animatoriai „Gyvi žaislai“. „Burbuliadienį“ rėmė  LeVivier Trakai, vaikus džiugino Funtastik žaislais, muilo burbulais ir spalvotomis kreidelėmis UAB „Sanifinas“, cukraus vatą dalino Senųjų Trakų bendruomenė. Dėkojame, kad dar ryškiau nuspalvinote šventę ir pradžiuginote šventėje dalyvavusius vaikus.

Pasilinksminus vaikų šventėje formavosi šventinė eisena, kuri šiemet ypatingai sužibėjo spalvingais dalyviais. Šiais metais eisenos devizu buvo pasirinkta tema „Aš esu Trakai“. Dalyviai stengėsi įvairiomis scenografinėmis, muzikinėmis ar kitomis formomis atliepti temą. Įdomiausiais ir spalvingiausiais išrinkti Saulės šokių studija, Onuškio ir Paluknio seniūnijos.

Eisena žygiavo iki pat Apžvalgos aikštės, kurioje vyko šventės atidarymo ceremonija „Sveiki, sveteliai!“, skirta paminėti Klaipėdos ir Dzūkijos metus. Ceremoniją pradėjo Lietuvos policijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, vadovas Eimantas Anskaitis. Žodį tarė Trakų rajono meras Andrius Šatevičius, kvietęs visus gyventojus ir svečius kurti bendrą gerą emociją ir pajausti Trakus. Programoje dalyvavo kolektyvas Kuršių ainiai, vadovai Jolita ir Alvydas Vozgirdai (Klaipėda), įvairiaspalvis Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“, vadovai Rima ir Leonidas Moisejenkai. Renginį pabaigė grupė „Kitava“ ir renginio vedėjo Liudo Mikalausko muzikinis sveikinimas.

Po šventės atidarymo scenoje griaudėjo dūdos, vyko jubiliejinis Pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Atataria vamzdžiai“. Dalyvavo: Lietuvos policijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, Trakų r. Rūdiškių muzikos mokyklos orkestras „Valery-Brass“, Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, Vilniaus universiteto orkestras „Oktava“ ir Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos bigbendas, renginį vedė Sandra Stasiūnaitė-Luskevičienė.

Nuotaikingą pasirodymą Trakų miesto šventės svečiams dovanojo ansamblis „Vilsa“ prie Šv. Jono Nepomuko koplyststulpio. Čia pat įsikūrė medinių namų tradicinės puošybos dirbtuvės, o knygų mylėtojų laukė atvira parko biblioteka.

Žiūrovai dovanojo plojimus Trakų miesto šventės vakaro koncerto „Pajausk, kad esi, kad esame“ vedėjui iliuzionistui Rokui Bernatoniui, atlikėjams: Kastyčiui Kerbedžiui, grupei „69 danguje“, „Daddy Was A Milkman“. Vakaro koncerto pabaigoje sužibėjo Trakų salos pilis, apšviesta įspūdingo lazerių ir dronų reginio.

Birželio 4 d. buvo paskirta pažinimui ir atsipalaidavimui. Pažinti dar kartą kvietė Rotušės turgus, edukacijos, žygis, virtualios lenktynės ir ekskursija. Atsipalaiduoti siūlė sakralinės muzikos koncertas Trakų bazilikoje, Skonių ir muzikos fiesta bei klasikinės muzikos koncertas Užutrakyje.

Siekdami ypatingai užbaigti intensyvų miesto šventės maratoną, kvietėme kartu susirinkti skonių ir muzikos fiestoje, kuri vyko naujoje miesto erdvėje – Vytauto Didžiojo krante. Ramiai, neįpareigojančiai klausytis muzikos, sudalyvauti kulinarinio paveldo edukacijose, pramogauti mokantis žaliosios kultūros ar plenere su dailininkais. Viskas tam, kad atsipalaiduotumėme ir pajaustumėme, kad gyvename, kad esame svarbi bendruomenės dalis! Fiestoje nuostabiais muzikos akordais dalinosi dainininkė Bjelle, poezijos, violončelės ir gitaros garsais Giedrius ir Agnė Arbačiauskai, džiazo skonius dovanojo Elizabeth Olshey bei saksofono muzika užbūrė Ričardas Čiupkovas.

Norime nuoširdžiai padėkoti visiems šventės dalyviams ir svečiams. Dėkojame teatro kolektyvams už spektaklius. Dėkojame šventės rėmėjams: Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo Parapijai ir Trakų globos ir socialinių paslaugų centrui už erdvę, AJ Šokoladui už dovanas, Kiubėtė, Senoji Kibininė ir Pizza&Grill Trakai už maistą dalyviams, Vievio kultūros centrui ir Aukštadvario seniūnijai už pakylas. Už techninę pagalbą šventėje dėkojame Trakų seniūnijai ir UAB Elektros pasaulis direktoriui Valdui Dzikevičiui. Dėkojame už bendradarbiavimą Dominykai Semionovei, už iniciatyvą ir dalyvavimą dailininkei Viktorijai Staryginai ir jos būriui tapytojų, už erdvę kavinės „Karališkas Sodas“ savininkei Janinai Bareikienei, už gėles scenos dekoravimui Trakų gėlininkėms, Žaliojo taško komandai už puikią žaidimų ir edukacijų erdvę.

Savaitgalio šurmulys atidarė vasaros sezoną. Džiaukitės puikiu oru ir dalyvaukite artėjančiuose renginiuose. Informaciją apie renginius rasite www.trakurumai.lt

Trakų kultūros rūmų direktoriaus pavaduotoja

 Meida Mikučionienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *