Trakų kultūros rūmai

Plazdėk trispalve Lietuvos

Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinyje nuo vasario 12 d. vyko tautiškumo ir pilietiškumo ugdymo projektai- kūrybinės akcijos. Kovo 9-ąją , dešimtąjį kartą  organizuota tradicinė akcija “Plazdėk trispalve Lietuvos“ , sietina su Lietuvos šimtosiomis Valstybės atkūrimo metinėmis. Suvenyrinės lietuvaitės ir lietuvaičiai, pagaminti iš siūlų, tapo šiemetinės akcijos simboliu. Drauge su vaikais sukurti spalvingi suvenyrai pradžiugino mažuosius Onuškio vaikų darželio auklėtinius, jie pagrindiniai akcijos „Plazdėk trispalve Lietuvos“ dalyviai- visada žvalūs, linksmi , žaismingi ir kūrybingi.

Tėvynė, gimtinė, pilietiškumo ugdymas ir tradicijų puoselėjimas – sąvokos, kurias girdime minint Lietuvos valstybės bei Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Ar žodžiais galime sudominti vaikus? Mažiesiems įdomu ne kalbų klausytis, o ką nors veikti kartu.  Tai 

galioja ir kalbant apie tautines šventes – vaikui smagu trispalvę vėliavėlę palaikyti ir pajusti bendrumo jausmą kartu su kitais joje dalyvaujančiais, smagu drauge dainuoti , žaisti žaidimus, diskutuoti apie meilę Tėvynei, gimtinei, šeimai . Bendravime su vaikais niekada  netrūksta juoko, žaismingumo , šilumos ir  daugybės jų užduodamų klausimų – ką mes čia darome, kodėl tai darome, kodėl keliame trispalvę, o ne kitą vėliavą, iš kur ji atsirado, kodėl tai darome šiandien ir t. t. Tai yra vienas iš pavyzdžių, kaip ką nors veikiant kartu, galima ugdyti vaikų pilietiškumą. Kalbėdami su vaikais apie savo tėvynę, apie joje gyvenusius ir gyvenančius žmones, kurie visais laikais garsino ir tebegarsina mūsų šalį, kartu auginame ir tautiškumo daigelius. Kūryba- vienas iš  būdų vaikų tautiškumui ugdyti, ji suteikia daug teigiamų emocijų, plėtoja vaikų socialinę, pažinimo ir meninę kompetencijas, pagaliau padeda vaikams mokytis bendrauti ir jaustis laimingiems. Ar tai nėra svarbiausia?


Dėkojame Onuškio vaikų darželio bendruomenei už tradicijų palaikymą ir bendros veiklos organizavimą.

Liuda Korsanovienė

Onuškio padalinio kultūrinių renginių organizatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *