Trakų kultūros rūmai

„OPera“ Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje

Opera yra ypatingas menas, pakylėjantis žmogų, tiek artintą, tiek žiūrovą…
Manau opera gyvuos, kol žmonija egzistuos, nes ji žmogui yra būtina
(Irena Milkevičiūtė)
Kviečiame Jus maloniai praleisti laiką su opera ir apsilankyti renginio ciklo “OPera” šventiniame koncerte, kuris vyks š. m. Balandžio 24 d. 13.00 val. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje
Jau seniai yra mokslininkų įrodyta, kad klasikinė muzika ypatingai pozityviai veikia žmones, juos pakylėdama, lavindama ir suteikdama daug džiaugsmo. Vienas iš gražiausių muzikinių veikalų – tai opera. Operos era, prasidėjusi XVI a., vis dar populiarus, patrauklus muzikinio teatro žanras.
Trakų kultūros rūmai visus maloniai kviečia praleisti laiką su opera ir apsilankyti projekto “OPera” koncerte, skirtame Trakų 700 metų jubiliejui paminėti ir Atvelykio šventei.
Koncertuos atlikėjos iš Vilniaus.
Agnė Buškevičiūtė – Tumalavičienė (sopranas) – jaunosios muzikų kartos dainininkė.Atlikėja studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2018 – 2019 m. vokalines žinias gilino prestižinėje Suomijos Sibelijaus akademijoje/Helsinkio menų universitete. Dainininkė dalyvavo Soilės Isokoski, Paulo Farringtono, Kurto Kopecky, Roberto Hymano, Giorgio Proietti, meistriškumo kursuose, taip pat buvo „Nord Opera savaitė“ (Norvegija) bei Šiaurės ir Baltijos šalių projekto „Virtuali perklausa“ programų dalyvė. 2013 m.Agnė laimėjo muzikinį projektą „Žvaigždžių duetai“ (LNK), 2014 m. tapo II vietos laimėtoja tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse „Su muzika per Europą“, 2018 m. laimėjo specialų prizą už artistiškumą V. Jonuškaitės -Zaunienės dainininkių konkurse. Dainininkė dirbo su tokiais Lietuvos dirigentais kaip – Modestas Barkauskas, Vytautas Lukočius, Martynas Staškus.
Živilė Kudirkaitė (fortepijonas) yra Vytauto Didžiojo universiteto MuzikosAkademijos absolventė. Daugelio tarptautinių pianistų konkursų laureatė – „Valsesia Musica”, „Citta di Barletta”. Pianistė surengė rečitalius didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o taip pat koncertavo Italijoje ir Vokietijoje. Živilė aktyviai koncertuoja įvairių ansamblių sudėtyse bei tobulinasi pianistų Andrėjaus Gavrilovo, Grigorijaus Gruzmano, Gintaro Januševičiaus, Jerome Lowenthallo, Aleksandro Puliajevo,Andriaus Žlabio kursuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.