Trakų kultūros rūmai

Opera „Tarnaitė ponia” Trakų kultūros rūmuose

Birželio 11 d. 19 val. Trakų kultūros rūmai keliaujančią operą „Tarnaitė ponia” kviečia pamatyti Trakuose (Trakų kultūros rūmų aikštėje). Spektaklį neįprastoje scenoje ant ratų žiūrovai stebės nemokamai. Vilkiką LNOBT suteikė „Keliaujančios operos“ projekto partneris – UAB „Girteka Logistics“.

Visi žino, kad erdviausią šalyje sceną turinčio LNOBT spektaklių į mažesnes sales perkelti neįmanoma. Tačiau galima pastatyti operą taip, kad ji būtų pritaikyta rodyti… vilkiko priekaboje! Ir tai jau padaryta: Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse trečią vasarą iš eilės žiūrovų lauks Giovannio Battistos Pergolesio vienaveiksmė komiška opera „Tarnaitė ponia“.

Maždaug 50 min. trunkančios operos „Tarnaitė ponia“ siužetas apie pilnateise namų šeimininke trokštančią tapti tarnaitę, išradingai gundančią ir maustančią savo poną, neįmantrus, užtat sukeliantis juoko bangas. Meilė ir gudrumas galiausiai triumfuoja: visi prie vilkiko susirinkusieji tampa tarnaitės ir pono vestuvių svečiais.

„Šis projektas – pirmas toks man žinomas, kai vilkiko priekaboje įrengtoje scenoje po regionus keliauja opera. Mūsų spektaklis skirtas visų pirma tiems, kas sunkiai prisirengia apsiauti išeiginius batus ir keliauti į teatrą. Mano herojė Serpina pasistengs įtikinti, kad moterys pačios yra savo likimo audėjos: jei santykiai nesiklosto taip, kaip norėtųsi, visada galima pasitelkti fantaziją, apsukrumą ir nekaltas moteriškas gudrybes“, – pasakoja LNOBT operos solistė M. Pleškytė.

„Keliaujančios operos“ žiūrovai Trakuose susitiks su operos solistais Monika Pleškyte ir Egidijumi Dauskurdžiu, bei aktoriumi Tomu Dapšausku.

Viename iš trijų vilkiko priekaboje telpančių kambarių gros LNOBT simfoninio orkestro styginių kvartetas: Aistė Birvydaitė (I smuikas), Eduardas Bogdanovas (II smuikas), Ugnė Gaučaitė (altas), Tarmo Hiis (violončelė). Klavesinu skambins koncertmeisterė Olga Taškinaitė.

„Tarnaitės ponios“ režisierius – Gediminas Šeduikis. Vilkiko vežiojamas dekoracijas sukūrė scenografė Sigita Šimkūnaitė, operos solistų kostiumais pasirūpino dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.