Trakų kultūros rūmai

Nauja Vytauto Talačkos knyga

Š.m. kovo 23d. Lentvario seniūnijoje buvo pristatyta nauja literato Vytauto Talačkos knyga „Laiškai iš Afganistano“. Renginio pradžioje vedančioji priminė visiems susirinkusiems apie pirmuosius V.Talačkos leidinius – pirmąją knygą „Tėviškės ilgesys“ Vytautas išleido 2007m. , 2010m. minėta knyga buvo papildyta bei išleista naujai, tais pačiais metais poeto eilėraščiai buvo spausdinti Trakų literatų knygoje almanache, 2012m. keletas eilėraščių spausdinti Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos almanache „Vingis“.

Naujosios knygos „Laiškai iš Afganistano“ recenziją pateikė M.Šimelionio gimnazijos lituanistė Rita Junevičienė. Ji išsamiai papasakojo apie visas knygos dalis, panagrinėjo jos keletą kūrinių. Mokytojos pasakojimą papildė moksleiviai, paskaitę ištraukas iš knygos.

Po mokytojos ir moksleivių knygos pristatymo itin sujaudintas kalbėjo pats autorius Vytautas Talačka. Jis paminėjo apie savo sūnėno, tarnavusio Afganistane tragišką likimą, kuris minimas knygoje. Taip pat papasakojo apie ilgesį savo gimtajam kaimui, kurio peizažai šmėsteli tai viename, tai kitame prozos ar poezijos kūrinyje. Knygoje yra ir pasakų, kurias rašyti padėjo Vytauto Talačkos anūkė Dagnė Zacharevskytė. Vyrenioji anūkė Ieva Zacharevskytė-Jezerskienė pagelbėjo redaguojant knygą.

Trakų r.kultūros rūmų
Lentvario padalinio administratorė
Viktorija Šamatovičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *