Trakų kultūros rūmai

Muzikinė ekskursija Trakų kultūros rūmuose

Maloniai kviečiame į muzikinę ekskursiją Trakų kultūros rūmuose!😊🎶
spalio 14 d. 15 val.
Jums koncertuos ir muzikinę ekskursiją ves smuikininkė Jonė Barbora Laukaitytė ir pianistė Monika Laukaityte-Mikloviene.

Atlikėjos publikai pristatys naują koncerto – muzikinės ekskursijos idėją, kuri skirta pagyvinti moksleivių gyvenimą ir praturtinti žiniomis, kurios lengvai ir ,,skaniai” valgomos.
Koncerto esmė – klausytoją iš pasyvaus stebėtojo paversti muzikos interpretuotoju. Klasikinė muzika dažnai pateikiama be jokių paaiškinimų, pasakojimų, darant prielaidą, kad klausytojai daugiau ar mažiau yra susipažinę su atliekamu muzikos kūriniu ir turi bent minimalų muzikinį išsilavinimą.
Atlikėjai prieš atlikdami kūrinį duoda klausytojui „žemėlapį“ su nuorodomis, kas vyksta muzikoje ir kaip tai galima interpretuoti. Tokiu būdu klausytojas ne pasyviai klausosi, bet aktyviai bendrauja su muzikos kūriniu. Toks bendravimas su kūriniu natūraliai skatina klausytoją susikaupti, įsijausti į kito subjekto būseną ir drauge su juo patirti džiaugsmą, ilgesį, nerimą, juoką ir
išgyventi skirtingas emocijas.
Preliminarus muzikinės ekskursijos metu skambėsiančio muzikos kūrinio pristatymo planas:
a. pateikiama įvadinė informacija – pristatomas kompozitorius, laikotarpis, kada sukurtas kūrinys, kokio jis stiliaus, kas vyko tuo metu pasaulyje, ieškant bendrybių tarp kūrinio nuotaikos ir istorijos įvykių, meno epochos bruožų.
b. pateikiama trumpa skambėsiančio kūrinio analizė arba “žemėlapis” – pagrindiniai formos bruožai, pristatomos pagrindinės temos atskirai, nupasakojama kūrinio bendra tėkmė, kur yra kulminacija.
c. užduodami klausytojų įsitraukimą skatinantys klausimai, į kuriuos galima atsakyti tik išklausius muzikos kūrinį, pvz. kurį ekrane rodomą paveikslą jis labiau atitinka, kas vyksta menamo herojaus pasaulyje ir pan.
d. kūrinys atliekamas gyvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *