Trakų kultūros rūmai

Mus vienija vienas simbolis – Lietuva

Vasario 16-oji – didelė ir laukta šventė. Lietuvos valstybės atkūrimo diena – ypatinga data kiekvieno lietuvio širdyje. Turbūt ne vienas su džiugesiu stebime, kaip žmonės kasmet laukia Vasario 16-osios, jai ruošiasi ir išradingai pažymi.

Trakų kultūros rūmų padalininiuose kaip ir visoje Lietuvoje vyko renginiai, skirti Lietuvos 102-ajam gimtadieniui paminėti.

Dusmenų kultūros namai drauge su Dusmenų kaimo bendruomene „Dusmena“ renginius  pradėjo organizuoti vasario 15 dieną. Tądien vyko tradicinė žiemos sporto šventė. Susirinkusius su švente pasveikino  Dusmenų kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė Rima Karsokienė, pristatė šiai progai parengtas dvi ekspozicijas „Nepriklausomybės akto signatarai“ ir  „Dusmenų folkloro kolektyvo „Dusmena“ 2007- 2019 metų dalyvavimas įvairiuose renginiuose“.

Vėliau sporto šventės dalyviai rungėsi šeimų estafetėse, kuriose jėgas ir miklumą bandė vienas vaikas ir vienas suaugęs. Aktyviai dalyvavo Duchovskių, Žvibų, Krasimovų šeimos. Po estafečių ir strėliukių į taikinį mėtymo, visi susikaupė prie šaškių lentų. Be pralaimėjimų sužaidė Žydrūnas Jermalavičius ir tapo šaškių rungties nugalėtoju. Stalo tenisą smagiai lošė jaunimas. Kaip ir pridera tokią dieną nesistengta rungtyniauti, svarbiausias tikslas – patriotiškumo ugdymas. Visi susirinkusieji buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir pakviesti į Arvydo Vilčinsko koncertą.

Dusmenų folkloro „Dusmena“ kolektyvas (vad. R. Karsokienė) šventinį koncertą pradėjo su dainininku Arvydu Vilčinsku V. Kudirkos tautinės giesmės giedojimu. Sveikinimo žodį susirinkusiems dusmeniškiams tarė kultūros namų administratorė.

Šventiškai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir bijūniečiai. Ši šventė, vaikų vadinama Lietuvos Gimtadieniu, subūrė kartu iškilmingai švęsti kelias vaikų kartas. Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro liepų alėja suplazdėjo vaikų trispalvėmis širdelėmis.

Suaugusiems vyko knygos „Kalinio riba“ ir trumpametražio dokumentinio filmo pristatymas, į kurį susirinko nemaža dalis istorija besidominčių bijūniečių.

Trakų kultūros rūmai suorganizavo Arvydo Vilčinsko šventinio koncerto turą. Atlikėjas koncertavo  Dusmenyse, Bijūnuose, Senuose Trakuose ir Grendavėje. Bijūnuose norintiesiems pasiklausyti Arvydo Vilčinsko dainų netgi teko ieškoti papildomų kėdžių – salėje neliko tuščių vietų.

Tokios šventės ugdo visų mūsų supratimą, kad reikia mylėti ir branginti savo Tėvynę, nes Ją turime tik vieną ir Ji yra didžiausia mūsų vertybė.

 

Straipsnį parengė

Trakų kultūros rūmų Bijūnų ir Dusmenų kultūrinių renginių organizatoriai

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *