Trakų kultūros rūmai

Magiškasis romansų vakaras

Spalio 1 – osios vakaras Trakuose buvo nuspalvintas ne tik rudeniškai ugningomis spalvomis, bet ir romantiškomis romansų melodijomis. Trakų kultūros rūmuose vyko projekto “Romansų magija”, remiamo Tautinių mažumų departamento bei Trakų rajono savivaldybės, muzikinis vakaras “Be meilės nėra gyvenimo“. Romansų vakare apsilankė Trakų garbės pilietė, ambasadorė Halina Kobeckaitė, LR seimo nariai – Edita Rudelienė ir Kęstutis Vilkauskas.

Projektas „Romansų magija“ skiriamas visuomenės supažindinimui su romansų muzikos žanru, jo kilme, atlikimo įvairove, būdinga skirtingoms tautoms. Manoma, kad romansai yra kilę iš viduramžių Ispanijos, vėliau jie pasklido ir prigijo Italijoje, Prancūzijoje ir ypač Rusijoje. Lietuvoje kaip liaudies vokalinės muzikos žanras romansas plito nuo 20 a. pradžios. Jautri romansų dvasia suvienija skirtingų tautybių žmones, atskleidžia tautų charakterį, jų kultūrą. 

Romansų vakaro metu skambėjo gražiausi romansai – totorių, karaimų, gruzinų, rusų, lenkų, romų, žydų, lietuvių, prancūzų, italų kalbomis. Meninėje programoje dalyvavo meno mėgėjai bei profesionalūs atlikėjai. Visi pristatė savo tautos mėgiamus romansus, keletas atlikėjų atliko kūrinius ir kitomis užsienio kalbomis.Atlikėjai dainavo apie nuostabiausią jausmą, vienijantį visus, šildantį ir įkvepiantį gražiausiems darbams, drąsiausiems žingsniams – apie meilę. Jausmingus romansus atliko – folkloro ansamblis „Virvytė“, dainavusi lietuviškus kūrinius, gydytojas anesteziologas, bardas Vygantas Kazlauskas dainavo italų, prancūzų, lietuvių kalbomis, ansamblio „Troczanie“ vyrai savo sodriais balsais atliko lenkiškus kūrinius, juos papildė jaunų šokėjų šokiai, žydų muzikos grupė „Rakija Klezmer orkestar“ visus supažindino su klezmerų muzika, rusiškus romansus atliko ansamblis „Zabava“, su didžiule aistra scenoje pasirodė grupė „Sare Roma“, romantiškas dainas atliko ansamblis „Radasta“,  ypač jausmingai nuskambėjo romansai atliekami folkloro ansamblio „Nalšia“ ir Rytu Linge, kartu su ansmabliu karaimų romansus atliko Karina Firkavičiūtė, totorių romansus dainavo Almyra Parmaksizoglu ir Julija Karaliūnaitė, gruzinų kūrinius atliko Tiniko Sepašvili ir Giedrė Muralytė – Eriksonė, apie liepsnojančius klevus dainavo LRT balsas, aktorius Giedrius Arbačiauskas. Vakaro siela ir atlikėjų kalbintoja buvo TV laidų vedėja Loreta Sungailienė.

Trijų valandų vakaras neprailgo, žiūrovai visus atlikėjus lydėjo karštais aplodismentais bei ovacijomis. Gerų emocijų ir įspūdžių prisipildė ir žiūrovai, ir atlikėjai, dalindamiesi savo širdies šiluma bei savo meile muzikai.

 

Trakų kultūros rūmų 

Renginių organizatorė, projekto vadovė 

Viktorija Šamatovičienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.