Trakų kultūros rūmai

„Lietuvi, glauskis prie lietuvio“

Kviečiame birželio 4 d. 13.00 val. į projekto „Lietuvi, glauskis prie lietuvio“ baigtinį renginį Trakų kultūros rūmuose.

Trakų kultūros rūmų projektas„Lietuvi, glauskis prie lietuvio“ – meninės raiškos priemonėmis sukurtas pasakojimas apie lietuvius, emigraciją ir lietuvybę šiuolaikiniame pasaulyje.

Lietuvių tautos emigracijos istorija ir jos mastai nėra pilnai tautos ar valstybės suvokiami ir įvertinami, nors, regis apie tai ir šnekama, išgyvenama, ir socialiniuose tinkluose ne per mandagiausiai rašoma. Šiame kontekste siekiama Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio fone tai išryškinti ir pristatyti kūrybiniu projektu „Lietuvi, glauskis prie lietuvio!”.

Žurnalistės, Trakų kultūros sostinės 2020 ambasadorės Lilijos Valatkienės fotografijų paroda „Lietuvi glauskis prie lietuvio!“ ir vieša paskaita-diskusija su kultūrologu, Globalios Lietuvos apdovanojimo laureatu, Trakų kultūros sostinės 2020 ambasadoriumi Vytautu Jonu Juška, – apie lietuvius ir lietuvybę šiuolaikiniame pasaulyje skirti ypatingai progai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio sukakčiai paminėti.

Per kultūrologo Vytauto Jono Juškos paskaitas ir Lilijos Valatkienės sukurtą archyvinį fotografinį pasakojimą įgyvendinamas kūrybinio sumanymo iškeltas tikslas – ugdyti istorinę sąmonę ir plėsti istorinį žinojimą Lietuvos gyventojų tarpe, skatinant tautinės tapatybės Lietuvoje ir užsienyje apmąstymą bei įprasminimą besitęsiančios emigracijos fone.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *