Trakų kultūros ir meno centras

Kviečiame į menininkės Rimos Blažytės personalinės parodos „rimbla in holydays“ atidarymą meno galerijoje „Fojė“

Liepos 3 d. 16 val. Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ atsidarys ketvirtoji rimblos (dešimtoji Rimos Blažytės) personalinė paroda „rimbla in holydays“.
Rimbla atsirado 2014 m. vasario 21 d.
Tai piešiniai kurti Corel drow kompiuterine programa ir talpinami facebook paskyroje https://www.facebook.com/rimbla. Piešinių turinys atsiranda (sugalvojamas) stebint supančią aplinką, patiriant kasdienius išgyvenimus. Jie susideda iš dviejų elementų: spalvoto grafinio vaizdo ir lakoniško (dažnu atveju vieno žodžio) pavadinimo anglų kalbą. Žodis susijungęs su vaizdu turi visiškai kitą prasmę nei tik būtų žodis be vaizdo. Piešimas ir jo produktas virto savotišku prieglobsčiu nuo arba priešnuodžiu prieš buitį ir „kasdienybės biurokratiją“.
Ciklo pavadinimas – rimbla – yra autorės vardo ir pavardės pirmų trijų raidžių junginys. Beje rimbla turi ir lietuvišką reikšmę – „Rìmbla. neūžauga: Tas jautaitis ir paliks toks rìmbla – vieni ragai“. Ilgainiui piešiniai buvę tik internetinėje erdvėje buvo spausdinami ant popieriaus, įvairiomis formomis ir formatais. Kompiuteriniai piešiniai tapo atvirukais, plakatais, knygomis, knygų viršeliais, žurnalų iliustracijomis, spausdinami ant marškinėlių, tapetų, naudoti interjeruose, keliavo po parodas Vokietijoje, Lenkijoje, Lietuvoje. Per tą laiką rimblos (tokiu žargonu, vadinami piešiniai), gavo apibrėžimą, kurį pirmą kartą panaudojo Giedre Bartelt, galerijos Trofejas Berlyne savininkė. Rimbla – tai minčių dizainas, teigė ji.
Parodoje esantys darbai ne internetinėje erdvėje nebuvo niekur eksponuoti prieš tai ir yra parduodami už simbolinę kainą, juos įsigiję, galėsite atsiimti iškart po parodos.
Paroda veiks iki rugpjūčio 2 d.
Iki pasimatymo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *