Trakų kultūros rūmai

Kovo 27 d. – parodos „Nepriklausomas kinas“, skirtos Tarptautinei teatro dienai paminėti atidarymas

Kovo 27 d. 14 val. Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ vyks parodos „Nepriklausomas kinas“/„Kino Niepodległej“ atidarymas. Paroda skirta Tarptautinei teatro dienai.

Parodoje pristatomos 21 prieškarinio lenkų kino įžymybės. Tai aktoriai, režisieriai ir scenaristai, darę įtaką Lenkijos tarpukario dvidešimtmečio kultūriniam gyvenimui. Tai  žmonės susiję ne tik su kino industrija, bet ir su teatro, kabareto ir vodevilio scenomis, literatūra ir menu. Parodoje reprezentuojami aktoriai: Elžbieta Barszczewska, Franciszek Brodniewicz, Eugeniusz Bodo, Helena Grossówna, Adolf Dymsza, Mieczysława Ćwiklińska, Adam Brodzisz, Lena Żelichowska, Kazimierz Junosz-Stępowski, Jadwiga Smosarska, Liudwik Sempoliński, Jerzy Pichelski, Kazimierz Wajda ir Henryk Vogelfänger, Aleksandr Żabczyński, Aleksandr Zelwerowicz ir Ina Benita; režisieriai: Mieczysław Krawicz, Józef Lejtes ir Michał Waszyński; bei scenaristas ir literatas Anatol Stern.

Parodos autorius – rašytojas, kultūros ekspertas ir žurnalistas, portalo IDA redaktorius, esė rinkinių „Baimės galia“ ir „Vaizduotės vektoriai“ bei romano „Bjauresnės dukros meilužiai“ autorius Piotr Jezierski. 2010-2016 m. jis buvo „Kino Polska“ televizijos transliuojamų programų, skirtų lenkų kino klasikai „W illuzjonie“ ir „Lenkų kino kaleidoskopas“ prodiuseris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *