Trakų kultūros rūmai

Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena

Šią dieną kiekvienas turime galvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami riboti ir nuolat senkantys Žemės ištekliai.

Trakų r.kultūros rūmų Lentvario padalinio darbuotojai norėdami atkreipti dėmesį į aplinkosaugą surengė renginį, skirtą Žemės dienai paminėti, kuris vyko kovo 20d. Lentvario parke. Renginys prasidėjo nuo Lentvario seniūnijos, kur susirinko kelios dešimtys moksleivių iš trijų miesto mokyklų bei jaunimo atstovai. Dalyviai su iškelta Žemės vėliava keliavo į parką. Čia visų laukė Trakų seniūnijos specialistė Rasa Puzinienė, kuri išsamiai papasakojo apie parke augančius medžius, kokie bei kokiu principu buvo sodinami augalai, Eduardui Andre bei jo sūnui projektuojant parko landšaftą. Buvo atkreipiamas dėmesys į senuosius medžius, ypač į gražiomis puokštėmis susodintas liepas, po kuriomis kadaise vaikštinėjo grafas V.Tiškevičius, įkūręs nuostabų parką Kol viena grupė dalyvių klausėsi apie parko augmenijos ypatumus, kiti piešė keturias stichijas. Tad visi grįžę į senąją kilimų parduotuvėlę galėjo pasigrožėti kolegų spalvingais piešiniais.

Toliau renginį tęsė aplinkosaugininkas, ornitologas Remigijus Karpuška. Pasitelkęs multimedia svečias vaizdžiai pasakojo apie Lietuvos paukščius, klausinėjo jaunimo, o už teisingus atsakymus dalino ženkliukus. Po įdomaus ir naudingo pasakojimo Lentvario jaunimo centro darbuotojai Vitalija Burdienė ir Gintautas Valainis visus pakvieti žaidimui apie paukštelius bei padainavo dainą. Renginio pabaigoje dalyviams nuo Lentvario seniūno Vyto Rukšėno buvo įteiktos padėkos bei saldumynai.

Organizatoriai dėkoja ypač aktyvioms mokytojoms – Valentinai Lebedevai, Lilijai Sabolevskienei, Janinai Rainskai, seniūnui Vytui Rukšėnui už ūkinę-techninę pagalbą bei AB „Kilimai“ už suteiktas patalpas.

Trakų r.kultūros rūmų Lentvario padalinio administratorė

Viktorija Šamatovičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *