Trakų kultūros rūmai

Koncertas „Sounds of Jerusalem“ Užutrakio dvaro Europos salėje | Trakai700

Birželio 19 d. 15 val. maloniai kviečiame į Trakų 700-ajam gimtadieniui skirtą koncertą „Sounds of Jerusalem“ Užutrakio dvaro Europos salėje. Trakai – istorinė, kultūrų sostinė, garsėjantys savo daugiakultūriškumu, tuo, kad šiame mieste vietą randa lietuviai, lenkai, karaimai ir kiti, tačiau mažiau kalbama apie itin reikšmingą miestui – žydų tautą ir jos bendruomenę. Žydai buvo svarbūs miesto kūrimuisi ir plėtrai, tačiau dėl istorinių aplinkybių šios tautos likimas buvo tragiškas. Kviečiame prisiminti žydų tautą „Jeruzalės garsais“.
Koncertas nemokamas.
Atlikėjai:
Leon Gurvitch – fortepijonas
Algirdas Šochas – smuikas
Vytautas Mikeliūnas – smuikas
Tadas Dešukas – altas
Justas Kulikauskas – violončelė
Donatas Bagurskas – kontrabosas
Arkaijus Gotesmanas – mušamieji
Leon Gurvitch
Kompozitorius ir pianistas Leon Gurvitch įkvėptas amžinojo Jeruzalės miesto, sukūrė unikalią ir itin jaudinančią programą styginių kvartetui ir fortepijoniniam džiazo trio (fortepijonas, mušamieji, kontrabosas), kur susipina Rytų, Klezmerio ir muzikos iš viso pasaulio stiliai. Leon Gurvitch – kompozitorius, pianistas, dirigentas. Nors jo kuriamos muzikos šaknys yra klasikoje, kompozitorius savo kūryboje cituoja folklorą, rytietiškus motyvus, Lotynų Amerikos ritmus, džiazą ir popiuliariąją muziką. „Leonui muzika prilygsta religijai“ – taip rašo žurnalas „Spiegel“. Pastaraisiais metais Leon Gurvitch koncertavo JAV, Kolumbijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Lenkijoje, O Leon Gurvitch kompozicijas ir aranžuotes leidžia tokios įrašų kompanijos kaip „Naxos“, „Warner Classics“, „Centaur Records“, „Morgenland“ ir kt.
Algirdas Šochas
Algirdas Šochas, baigęs M.K.Čiurlionio menų gimnaziją (Beatos Šmidtienės smuiko klasė), toliau mokslus tęsė Italijoje ir Vokietijoje pas pasaulyje pripažintus smuikininkus – profesorius Boris Garlitsky, Pavel Berman, Tanja Becker – Bender, Sebastian Schmidt. Algirdas Šochas 2015 ir 2017 metais tapo 2 vietos laureatu „Elise Meyer“ konkurse Hamburge. 2017 – 2019 m. smuikininkas dirbo valstybiniame Hamburgo filharmonijos simfoniniame orkestre, o nuo 2021 metų yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro koncertmeisterio pavaduotojas. Koncerto „Sounds of Jerusalem“ ansamblyje groja: Leon Gurvitch – fortepijonas, Algirdas Šochas – smuikas, Vytautas Mikeliūnas – smuikas, Tadas Dešukas – altas, Justas Kulikauskas – violončelė, Donatas Bagurskas – kontrabosas, Arkadijus Gotesmanas – mušamieji. Šioje programoje klausytojai išgirs kaip harmoningai susipina dviejų, iš pažiūros skirtingų, ansamblių skambesys, kupinas netikėtumų ir improvizacijos.
Vytautas Mikeliūnas
Vytautas Mikeliūnas – smuikininkas ir aranžuotojas, žinomas akademinės muzikos atlikėjas: įvairių konkursų laureatas, ilgametis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertmeisteris. Šalia darbo akademinės muzikos kolektyvuose smuikininkas nuolat domėjosi džiazu. Dirbdamas orkestre, Vytautas Mikeliūnas inicijavo keletą orkestro projektų su džiazo muzikantais, aranžavo orkestrui džiazo kompozicijas. Džiazo scenoje debiutavęs 1981 m., smuikininkas nuolat balansavo tarp klasikos ir džiazo, tačiau pastaruoju metu atsidavė tik džiazui ir aranžuotėms. Vytautas Mikeliūnas vadovauja ir aranžuoja kolektyvui “Beduin String Quartet”, groja su įvairiais šalies džiazo muzikantais. Jo muzikavime tyrinėjamos džiazo ir akademinės muzikos jungčių galimybės. Šalia kūrybinės Vytautas Mikeliūnas užsiima ir pedagogine veikla.
Tadas Dešukas
Improvizuotojo talentu garsėjantis Tadas Dešukas iki 1999 metų mokėsi smuiko specialybės Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje, 2004-2009 m. studijavo Vilniaus kolegijos populiariosios muzikos katedroje.
1997-aisiais smuikininkas tapo respublikinio Domo Svirskio jaunųjų atlikėjų konkurso diplomantu, 2006-aisiais buvo pripažintas geriausiu “Vilnius Jazz Young Power” konkurso instrumentininku.
T.Dešukas dalyvauja projektuose su džiazo, elektroninės, populiariosios ir klasikinės muzikos atlikėjais, tarp jų – Vytautu Mikeliūnu, Vladimiru Čekasinu, Arvydu Jofe, Vyčiu Nivinsku, Daliumi Naujokaičiu, Leonidu Šinkarenka, Eugenijumi Kanevičiumi, Povilu Jaraminu ir daugeliu kitų. Jis pasirodė Birštono, Nidos, Šiaulių ir Vilniaus džiazo festivaliuose, grojo Vokietijos, Vengrijos, Belgijos, Švedijos, Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos ir kitų Europos šalių scenose. Smuikininkas yra įrašęs keletą kūrinių Lietuvos radijuje.
Justas Kulikauskas
Justas Kulikauskas – trečios kartos violončelininkas savo šeimoje – pradėjo griežti būdamas ketverių metų. Ypač svarbią jo koncertinės veiklos dalį užima „Naujų idėjų kamerinis orkestras“ (NICO), su kuriuo koncertavo Europoje ir JAV. J. Kulikauskas domisi ne tik akademine, bet ir kitų stilių kūryba – pats kuria ir prodiusuoja Pop / Hip-Hop/ RnB muziką. „Loop Station World Championchip“ ir buvo pripažintas vienu iš aštuonių geriausių efektų pedalus naudojančių muzikantų pasaulyje. Pasivadinęs „The Amazing Cello“, violončelininkas atlieka populiariosios muzikos kūrinių aranžuotes. Amerikiečių internetinės medijos kompanija „Buzzfeed“ įvardijo jas kaip geresnes už pačius originalus. Tuo įsitikinti galės ir koncerto „Ateities violončelė“ publika, kadangi koncerto programoje skambės populiariausi šiandienos pop scenos kūriniai.
Donatas Bagurskas
„Kontraboso dainius“ – tokiu epitetu po vieno iš koncertų apdovanotas kontrabosininkas Donatas Bagurskas tampa vis ryškesniu savo instrumento ambasadoriumi Lietuvoje ir svetur. Donatas Bagurskas nuolat koncertuoja kaip solistas su įvairiais orkestrais. 2009 m. kontrabosininkas dalyvavo ypatingame „Unicef“ labdaros koncerte „Pasaulio klasikos genijai“, kuriame su Julianu Rachlinu, Itamaru Golanu, Richardu Joo, Aleksejumi Igudesmanu, Borisu Andrianovu ir seru Rogeru Moore’u atliko Camille’io Saint-Saënso „Žvėrių karnavalą“. D. Bagurskas buvo pakviestas bendradarbiauti įrašant bulgarų kompozitorės Dobrinkos Tabakovos albumą „String Paths“ (išleido ECM), kuris 2014 m. buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.
Kontrabosininko repertuaras itin platus. Jame kūriniai nuo baroko šedevrų iki šiuolaikinės muzikos kompozicijų, tarp jų ir Deniso Grotsky’o specialiai jam sukurtas ir dedikuotas Koncertas kontrabosui. D. Bagurskas koncertuoja ir kaip džiazo muzikantas – su dainininke Evelina Sašenko ir pianistu Dmitrijumi Golovanovu pristatė programą „Chopin Jazz Inn“, Birštono džiazo festivalyje dalyvavo Lino Rimšos projekte „Anaiptol“. D. Bagurskas bendradarbiauja su Čiurlionio, „Chordos“, „Mettis“ styginių kvartetais, yra ansamblio „4 Tango“ narys. Kaip atlikėjas virtuozas jis veda meistriškumo kursus, kviečiamas dalyvauti tarptautinių konkursų žiuri. Viena naujausių D. Bagursko iniciatyvų – unikalus Lietuvoje kontrabosų orkestras.
Arkadijus Gotesmanas
Arkadijus Gotesmanas – vienas ryškiausių ir savičiausių Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos scenos perkusininkų. Neblėstanti energija, nuolatinis domėjimasis ir atsakingas bei pagarbus požiūris į muziką bei klausytoją pelnė Arkadijui pripažinimą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio klausytojų bei muzikantų gretose. Jis yra Lietuvos teatro ir muzikos akademijos ir Vilniaus Ritmo kolegijos docentas. Mušamųjų instrumentų paslapčių pas jį mokėsi žymūs mūsų šalies būgnininkai ir perkusininkai: Marijus Aleksa, Jonas Lengvinas, Darius Rudis, Vytis Vainelaitis ir kt..
2015 m. A. Gotesmanas apdovanotas „Vilnius Jazz“ prizu už nuopelnus Lietuvos džiazui, o 2018 m. tapo Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo už nuopelnus džiazui laureatu. A. Gotesmanas atviras ne tik žanrams, bet ir muzikuojantiems kolegoms. Scenoje jį galima išvysti su skirtingų kartų muzikantais: Petru Vyšniausku (duetas „Petrarka“; 1990 m. išleido pirmąją lietuvišką kompaktinę plokštelę), Viačeslavu Ganelinu, Vytautu Labučiu, Dainiumi Pulausku, Eugenijumi Kanevičiumi, Vladimiru Tarasovo, Skirmantu Sasnausku, Valerijumi Ramoška, Liudu Mockūnu, Tomu Kutavičiumi, Mindaugu Vadokliu, Domu Žeromsku, Domu Aleksa, Marijumi Aleksa, Arnu Mikalkėnu, Jievaru Jasinsku, Dovydu Stalmoku ir kt. Perkusininkas muzikuoja Vilniaus džiazo orkestre, trio „ACCOsax Freeminded“, „Baltic Trio“, „Traffic Quartet“, yra Vilniaus klezmerių orkestro narys. Vienas naujausių Arkadijaus Gotesmano veiklos apraišku – trio „Infiltrators“ su klavišininku Dmitrijum Golovanovu ir saksofonininku Janu Maksimovičiumi. Ne mažiau įspūdingas A. Gotesmano užsienio kolegų, su kuriais teko groti, sąrašas. Tarp jų tokios žvaigždės kaip: Roland Dahinden, Chin Gito, Vladimir Volkov, Arkady Shilkloper, Julian Joseph, John Zorn, Jack Siron, Frank London, Anthony Coleman, Charles Gayle ir daugelis kitų.
Ypatingai bičiuliškas ryšys A. Gotesmaną sieja su kompozitoriumi Anatolijumi Šenderovu. 2012 m. Arkadijaus inicijuotas „Klezmerių muzikos festivalis“ buvo dedikuotas Vilniuje gimusiam įstabaus talento smuikininkui Jaschai Heifetzui. Būtent A. Šenderovas parašė šiam festivaliui skirtą kamerinės muzikos kūrinių programą „Hommage a Heifetz“. O 2018 m. vykęs septintasis „Klezmerių muzikos“ festivalis buvo dedikuotas jau pačiam A. Šenderovui bei V. Ganelinui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.