Trakų kultūros ir meno centras

Senųjų Trakų moterų vokalinis ansamblis STARE TROKI

Senųjų Trakų moterų vokalinis ansamblis STARE TROKI

Lenkų liaudies ansamblis „Stare Troki“ susibūrė 2010 metais balandžio mėn., o jau gegužės 22 d. pirmą kartą debiutavo XIX Trakų žemės lenkų kultūros festivalyje „Skambėk, lenkų daina!“ Paluknyje.
Septyniolika kolektyvo dainininkių – skirtingo amžiaus ir įvairių specialybių bei profesijų moterys savo laisvalaikį pašventė muzikai ir dainai.
Ansamblis aktyviai koncertuoja savo ir kitų rajonų organizuojamuose koncertuose, bendruomenių šventėse, vasaros šventėse, valstybinių švenčių minėjimuose bei koncertinėse išvykose kaimyninėje Lenkijoje.
Kolektyvas kasmet dalyvauja Trakų žemės lenkų kultūros festivalyje „Skambėk, lenkų daina“, Trakų miesto šventėje, Joninių šventėse kaimyninėse vietovėse.
2016 metais „Stare Troki“ aktyviai dalyvavo projektiniuose renginiuose savo seniūnijoje „Burkimės savo ainių žemėje”, „Senieji Trakai – tai aš“, skirtame paminėti 700 metų jubiliejų, kalėdinės eglutės įžiebimo šventėje. Pasirodė Lenkijoje Slupsko mieste renginyje „Kaziuki nad Słupią“.
Lenkų liaudies ansamblis „Stare Troki“ – tai jaunas, perspektyvus kolektyvas, pilnas naujų idėjų ir užmojų.

Daugiausia kolektyvo atliekamą repertuarą sudaro lenkų ir lietuvių liaudies originalios ir harmonizuotos dainos, lenkų ir lietuvių kompozitorių dainos, bažnytinės dainos bei keli lietuvių liaudies šokiai.
Kolektyvas planuoja papildyti savo repertuarą lenkų liaudies šokiais bei inscenizuota koncertine programa su naujomis dainomis, įtraukiant eiles.

Ansamblis „Stare Troki“ 2017 m. liepos 2 d. dalyvaus su koncertine programa Lenkijoje Gižycke miestų partnerių šventėje „Kultūrų sandūroje“ ir Šv. Brunono mugėje. Liepos pabaigoje koncertuos Senųjų Trakų bendruomenės vykdomame projekte „Burkimės protėvių žemėje“. Kaip ir kasmet gruodžio mėn. ansamblis koncertus savo seniūnijos vietovėse su kalėdinėmis giesmėmis.

Kolektyvo repeticijos vyksta kiekvieną trečiadienį 18.00 val. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos muzikos kabinete.

Kontaktai:
Kolektyvo vadovė Lilija Kieras,
tel.865636310, e.p. lilakieras@gmail.com
Kultūrinių renginių organizatorė Elvyra Lavrukaitienė,
Tel. 960014323, e.p. elvyralav@gmail.com
Senieji Trakai, Trakų g. 39.