Trakų kultūros rūmai

Trakų Karališkasis Teatras

Trakų Karališkasis Teatras

Trakų Karališkasis teatras įkurtas 1991 metais. Nuo įkūrimo pastatyti 37 spektakliai, vaidino daugiau nei 50 aktorių. Dalyvauta daugelyje mėgėjų teatrų festivalių Lietuvoje – Rokiškyje, Kretingoje, Jonavoje, Švenčionėliuose, Palangoje, Birštone, Kaune, Marcinkonyse, Ukmergėje, Joniškyje. Teatras nuolat dalyvauja Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūros „Atspindžiai“ ne tik zoninėse, bet ir respublikinėse šventėse, kur yra pelnęs ne tik diplomus įvairiose nominacijose (pavyzdžiui, „Ryškiausias sezono debiutas“, „Ryškiausia epizodinio vaidmens atlikėja“, „Ryškiausias epizodinio vaidmens atlikėjas“, „Ryškiausia sezono scenografija“), bet ir buvo apdovanotas pagrindiniais prizais nominacijose „Ryškiausias epizodinio vaidmens atlikėjas“ – 2006 m. ir 2008 m.
Teatras dalyvavo ir festivaliuose užsienyje – Lenkijoje, Baltarusijoje. Atstovavo Lietuvos mėgėjų teatrui pasauliniame festivalyje Norvegijoje. Taip pat prisidėjo organizuojant pirmąjį Šiaurės Europos šalių mėgėjų teatrų festivalį Trakuose. 2017 m. teatras buvo išvykęs gastrolių į Gruziją.
2018 m. teatras dalyvavo tarptautiniame meno festivalyje „Transmisje“ Žešuve (Lenkija), kur pasirodė su spektakliu „Karūnos šešėly – legenda apie Vytautą Didįjį“ (scenarijaus autorius ir režisierius Vytautas Mikalauskas).
Šiuo metu aktyviai ruošiamasi tarptautiniam meno festivaliui „Transmisje“, kuris vyks Košicėje (Slovakija) jau š. m. rugsėjo mėnesį, kur teatras pasirodys su nauju spektakliu „Klajojantys miglose“, pagal S. Kozlov „Ežiukas rūke“  (rež. Edvard Keizik, Slawomir Gaudyn).
Kas dvejus metus teatras rengia mėgėjų teatrų festivalį „Kanapė“.
Šiuo metu aktyviai teatro veikloje dalyvauja apie 20 narių.

Šiuo metu „gyvi“ spektakliai, kuriuos būtų galima parodyti po vos kelių repeticijų: V. Korostyliovo, G. Nachucrišvilio „Pirosmani“ (rež. Levan Sepašvili), Liudvikos Didžiulienės – Žmonos „Lietuvaitės“ (rež. Vytautas Mikalauskas), Rėjaus Kūnio „Per daug vedęs taksistas“ (rež. Robertas Čuta), „Karūnos šešėly – legenda apie Vytautą Didįjį“ (scenarijaus autorius ir režisierius Vytautas Mikalauskas), Antono Čechovo „Piršlybos“ (rež. Robertas Čuta).
Artimiausi pastatymų planai: „Klajojantys miglose“, pagal S. Kozlov „Ežiukas rūke“

Repetuojama vakarais Trakų kultūros rūmų žiūrovų salėje.

Teatrui vadovauja režisierius Robertas Čuta. Kontaktai: cuta1970@gmail.com, tel. 8 608 518 57, 8 638 325 24.
Teatro vadybininkė Justina Bendinskytė. Kontaktai: justina.bendinskyte@gmail.com