Trakų kultūros rūmai

Trakų Karališkasis Teatras

Trakų Karališkasis Teatras

Trakų Karališkasis teatras įkurtas 1991 metais. Nuo įkūrimo pastatyta 40 spektaklių, vaidino daugiau nei 50 aktorių. Dalyvauta daugelyje mėgėjų teatrų festivalių Lietuvoje. Teatras nuolat dalyvauja Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūros „Atspindžiai“ ne tik zoninėse, bet ir respublikinėse šventėse, kur yra pelnęs ne tik diplomus įvairiose nominacijose (pavyzdžiui, „Ryškiausias sezono debiutas“, „Ryškiausia epizodinio vaidmens atlikėja“, „Ryškiausias epizodinio vaidmens atlikėjas“, „Ryškiausia sezono scenografija“), bet ir buvo apdovanotas pagrindiniais prizais nominacijose „Ryškiausias epizodinio vaidmens atlikėjas“ – 2006 m. ir 2008 m.  Geriausiu 2018 m. suaugusiųjų mėgėjų teatru ir jo vadovu pripažintas Trakų karališkasis teatras ir jo vadovas Robertas Čuta, teatras apdovanotas „Aukso paukšte“.
Teatras dalyvavo ir festivaliuose užsienyje – Lenkijoje, Baltarusijoje. Atstovavo Lietuvos mėgėjų teatrui pasauliniame festivalyje Norvegijoje. Taip pat prisidėjo organizuojant pirmąjį Šiaurės Europos šalių mėgėjų teatrų festivalį Trakuose. 2017 m. teatras buvo išvykęs gastrolių į Gruziją.
2018 m. teatras dalyvavo tarptautiniame meno festivalyje „Transmisijos“ Žešuve (Lenkija), kur pasirodė su spektakliu „Karūnos šešėlyje – legenda apie Vytautą Didįjį“.
2019 m. dalyvavo tarptautiniame meno festivalyje „Transmisijos“ Košicėje (Slovakija), kur pasirodė su spektakliu „Klajojantys miglose“, pagal S. Kozlov „Ežiukas rūke“.
Šiuo metu aktyviai ruošiamasi tarptautiniam meno festivaliui „Transmisijos“ 2020, kuris vyks Trakuose jau š. m. rugsėjo 13-20 d.

Kas dvejus metus teatras rengia mėgėjų teatrų festivalį „Kanapė“.
Šiuo metu aktyviai teatro veikloje dalyvauja apie 20 narių.

Naujausi teatro spektakliai, kuriuos būtų galima parodyti po vos kelių repeticijų: V. Korostyliovo, G. Nachucrišvilio „Pirosmani“ (rež. Levan Sepašvili), Liudvikos Didžiulienės – Žmonos „Lietuvaitės“ (rež. Vytautas Mikalauskas), Rėjaus Kūnio „Per daug vedęs taksistas“ (rež. Robertas Čuta), „Karūnos šešėlyje – legenda apie Vytautą Didįjį“ (scenarijaus autorius ir režisierius Vytautas Mikalauskas), Antono Čechovo „Piršlybos“ (rež. Robertas Čuta), „Klajojantys miglose“, pagal S. Kozlov „Ežiukas rūke“ (rež. Slawomir Gaudyn, Edvard Keizik), spektaklis vaikams „Viskas bus gerai“, pagal S. Geda „Ką senelis padarys, viskas bus gerai“ (rež. Robertas Čuta)

Repetuojama vakarais Trakų kultūros rūmų žiūrovų salėje.

Teatrui vadovauja režisierius Robertas Čuta. Kontaktai: cuta1970@gmail.com, tel. 8 608 518 57
Teatro vadybininkė Justina Bendinskytė. Kontaktai: justina.bendinskyte@gmail.com