Trakų kultūros ir meno centras

Jaunimas paragavo scenos meno skonio

Dar Renesanso epochoje teatras turėjo edukacinę paskirtį. Edukacinė veikla aktuali ir šiandien. Teatro kūryba yra pozityvi, teigianti gyvenimą, žmogų ir tikrąsias vertybes. Trakų kultūros rūmai antrus metus rengia jaunimo projektą, kurio veiklomis stengiasi sudominti jaunimą sceniniu, teatro menu. Praėjusiais metais vyko projekto „Kelias į sceną“ veiklos. Jų metu jaunimas dalyvavo susitikimuose su profesionaliu teatru, aktoriais, dalyvavo renginiuose, išbandė savo jėgas scenoje. Šiemet kultūros rūmai parengė projektą „Scenos skonis“. Jaunieji dalyviai aktyviai dalyvavo išvykose į profesionalius teatrus, susitikimuose su aktoriais, meistriškumo pamokose ir kt. 

Beveik tris mėnesius jaunimas mėgavosi teatrinio meno skoniu dalyvaudamas projekto „Scenos skonis“ veiklose. Rugsėjo mėnesį vyko projekto rengėjų ir partnerių veiklų aptarimas, programos sudarymas. Spalio mėnesį dalyviai buvo pakviesti į Trakų Karališkojo teatro, Vilniaus lenkų teatro „Studija“ bei Klaipėdos teatro bendrą kūrybinį darbą – spektaklį „Klajojantys miglose“, kuris vyko profesionalioje Rusų dramos teatro scenoje. Trakų gimnazijos moksleiviai susipažino su muzikinio teatro žanru spektalyje „Dar kartą Osiecka“, kurį parodė Vilniaus lenkų teatro „Studija“. Vėliau jaunieji žiūrovai galėjo pabendrauti su aktoriais, režisieriais. 

Lapkričio mėnesį projekto dalyviai dalyvavo edukacinėse veiklose, kurios vyko Trakų kultūros rūmuose. Jaunimas buvo kviečiamas paragauti aktorinio meistriškumo pagrindų, bendravimui su profesionaliais aktoriais. Puikią meistriškumo pamoką pravedė Rusų dramos aktorius Aleksandras Kanajevas. Jis nuoširdžiai papasakojo savo istoriją kaip tapo aktoriumi, kodėl jį taip traukia ši profesija, kas joje džiugina, o kas neramina. Susitikimo dalyviai dėmesingai klausėsi svečio, drąsiai jo  klausinėjo bei vykdė jo užduotis, kurios nebuvo labai paprasto ir lengvos, kaip dažnam atrodo, nesusidūrusiam su scenos menu, jo neragavusiam. Dalyvavę Trakų Vytauto gimnzijos teatro būrelio „Teatro laboratorija“ nariai mokėsi išgirsti ir pajausti vienas kitą, reikšti savo mintis, sceninės kalbos meno, jausmų, mimikos valdymo. 

Lapkričio 29 dieną Trakų gimnazijos mokiniai dalyvavo teatrinio meistriškumo edukacijoje, kurią vedė profesionalūs Lodzės kino mokyklos aktoriai. Jaunieji dalyviai, naudodami turimas žinias bei savo fantaziją ir kūrybiškumą, atsakinėjo į klausimus apie teatro meną, buvo kviečiami į sceną dalyvauti teatrinėse miniatiūrose, bendrauti su aktoriais. 

Šių įdomių užsiėmimų metu mokiniai paragavo aktoriaus profesijos bei scenos skonio, pagilino istorijos žinias, praplėtė savo kultūrinį ir meninį akiratį. Kitąmet Trakų kultūros rūmai numato tęsti jaunimo pažintį su teatro menu, organizuoti dar daugiau edukacinių užsiėmimų, plėsti jų įvairovę ir didinti dalyvaujančių skaičių. 

Projekto organizatorius – Trakų kultūros rūmai, rėmėjas – Trakų rajono savivaldybė, partneriai – Rusų dramos teatras, Trakų Vytauto Didžiojo bei Trakų gimnazijos, Vilniaus lenkų teatro studija.

 

Trakų kultūros rūmų renginių organizatorė, 

projekto vadovė Viktorija Šamatovičienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *