Trakų kultūros rūmai

Gegužės 11 d. meno galerijoje “Fojė” vyks Skaistės Verdingytės personalinės parodos “Pabudimas” atidarymas

Gegužės 11 d. 17 val. Trakų kultūros rūmų meno galerijoje “Fojė” vyks Skaistės Verdingytės personalinės parodos “Pabudimas” atidarymas. Maloniai kveičiame! 
 
Apie parodos autorę⬇️
Skaistė Verdingytė mokėsi M.K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau teko studijuoti ne dailės mokslus, baigė Konkordijos tarptautinį universitetą Estijoje, vėliau, po truputį, grįžo į dailę. Dailės mokėsi Austrijoje, dirbo restauratore. Daugiausia patirties įgijo daug metų (nuo 2006m.) lankydama LDS piešimo iš natūros studiją (Slaptoji Piešėjų Draugija).
 
Autorė apie kūrybą ir parodą „Pabudimas“⬇️
Žmogaus piešimas iš natūros yra mano kūrybos pagrindas. Kūno ir erdvės santykis apsprendžia mano paveikslų architektoniką. Taip pat man svarbu betarpiškas aplinkos studijavimas – natiurmortai, peizažai ir portretai.
Darbuose seku Andrea Mantegna tradicija, kuri lietuvių dailę pasiekė per Stasio Ušinsko kūrybą. Turbūt mane įtakoja Feraros mokyklos atstovų – Cosimo Turos, Francesco del Cossos, Carlo Crivellio, Giorgio de Chirico, Algimanto Švėgždos, Sofijos Veiverytės ir kitų dailininkų kūryba.
Parodos pavadinimas atrodo labai paprastas, kasdieniškas, tačiau šiai parodai rengiausi ir ją planavau dar griežto karantino metu, žiemą, kai niekur nebuvo galima keliauti, kai labai norėjosi saulės, bendravimo su žmonėmis, kai tai, kas kažkada buvo kasdieniška, atrodė nerealu ir ypatinga. Tad šis žodis man turi kiek gilesnę prasmę, nei įprastai – tai ir pavasaris, ir ilgai lauktas laisvės gurkšnis, kaip grįžimas iš sapno į gyvenimą.
 
Paroda bus eksponuojama iki birželio 5 d.
 
#TrakaiKultūrųSostinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *