Trakų kultūros rūmai

Gedulo ir vilties diena Tiltuose

Birželio 14-oji Lietuvoje minima kaip Gedulo ir vilties diena,  birželio 15-ta – okupacijos ir genocido diena. 1941 m. birželio 14 ir 15 dienomis  buvo pradėtas masinis tautos naikinimas užsitęsęs ilgus metus.

Skambantis dainos ,,Lietuva brangi“ muzikinis įrašas susirinkusius Tiltų bendruomenės namuose vienus nukėlė į prisiminimus,  kitus privertė susikaupti. Renginio vedančiosios skaitomomis eilėmis, sukurtomis tremtinių tolimose Sibiro platybėse, prasidėjo atminimo valanda ,,Viltis išlieka gyva“.

Sugiedojus ,,Tautinę giesmę“, vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro sukurto dokumentinio filmo ,,1941 metų tremtis vaikų akimis“peržiūra. Po jo savo atsiminimus apie tremtį papasakojo tremtinės Marija Algė Armalienė ir Veronika Ignatavičienė. Moterys  trėmimų laikotarpiu taip pat buvo mažos. Algirdai buvo 8 metai, Veronikai pusantrų. Kiekvienos ,,kelionės į nežinę“ atsiminimai panašūs, tačiau išgyvenimai, kova dėl išlikimo buvo skirtinga.

Gyvenimas leido vieniems sugrįžti iš tolimų kraštų, o kitiems ne.  Kurie grįžo, gyvena, gali bendrauti ir susitikti. O tuos, kurių jau šalia mūsų nebėra – tremtinius, laisvės kovotojus, signatarus – pagerbėme tylos minute.  Jų garbei Tiltų kaimo poetas Vytautas Vilkišius perskaitė savo kūrybos eiles.

Po to Tiltų folkloro grupės narės ir mergaičių ansamblio dalyvės atliko literatūrinę-muzikinę programą, kurioje skambėjo tremtinių eilės ir lietuvių liaudies patriotinės dainos.

Pabaigoje Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kultūros renginių organizatorė Vaiva Neteckienė  padėkojo susirinkusiems į atminimo valandą, mergaitėms prisidėjusiems prie programos. Moteris apgailestavo: ,,Gaila, kad šiandiena mūsų tiek nedaug. Mes negalime to užmiršti, turime tai prisiminti, gerbti,  pasakoti jaunąjai kartai. Kiekvienam, kuris lankosi tokiuose renginiuose parodo, kad jam rūpi istorija ir ir jis nėra abejingas praeičiai“.

 


Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *