Trakų kultūros rūmai

Fotografijų paroda pandemijos metu. Trakai 3D formatu

Parodos ir 3D internetinės galerijos idėjos autorius – Vilniuje gyvenantis lenkų fotografas Bartosz Frątczak. Internetinę 3D galeriją suprojektavo lenkų grafikas Krzysztof Wolski. Parodoje skamba aktoriaus ir kompozitoriaus Gabrieliaus Zapalskio specialiai šiam projektui sukomponuota muzika. Sukurti Trakų fotografijų ciklą paskatino Trakų kultūros rūmų direktorius Edward Kiejzik, organizuojantis parodą kartu su meno galerija Fojė. Projektas gimė įgyvendinant projektą „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“. Planuojama, kad pasibaigus pandemijai Trakuose lankytojų lauks ir tradicinė fotografijų parodos versija.

Kokią istoriją mums pasakoja fotografas, galime perskaityti ant vienos iš 3D galerijos sienų patalpintoje parodos įžangoje: „Apimtas koronavoruso epidemijos pasaulis sulėtėjo, o gatvės tapo tokios tylios, kad galima girdėti kaip šlama medžiai ar pliuškenasi besimaudantis paukštis, nesitikintis smalsaus žmogaus žvilgsnio. Dabar, kai niekas neužgožia nedrąsių minčių, keliskart ir vėl apsilankiau Trakuose. Norėjau iš naujo atrasti šią įstabaus grožio vietą, tarsi įrėmintą ežerų vandens, apčiuopti tai, kas prasprūsta pro pirštus žmonių minioje, priartėti ir prisiliesti prie to, ko galbūt niekada nebūčiau pastebėjęs“.

Bartosz Frątczak gimė Stargrade (Lenkija), šiuo metu gyvena Vilniuje. Baigė filosofijos, teologijos ir pedagogikos mokslus,  šiuo metu dirba fotografijos, žurnalistikos ir bibliotekininkystės srityse. Individualių parodų – „Ne-būtis“, skirtos žydų istorijai ir kultūrai, ir „Miestas. Šimtas kartų Folk“, pasakojančios apie šokio tradiciją ir kultūrą bei folkloro poziciją XXI amžiuje, – autorius. Menininkas taip pat dalyvavo rengiant kolektyvinę parodą „Įvairovės veidai“, pasakojančią apie lygybę ir kultūrų įvairovę. Lenkų instituto Vilniuje 2019 m. išleistos knygos „Taip dabar elgiasi dorieji. Žydus gelbėję Vilniaus krašto lenkai“ nuotraukų autorius.

Nuoroda į 3D galeriją:

Trumpa naudojimosi instrukcija:

3D parodą galima pamatyti naudojantis kompiuteriu bei Google Chrome naršykle. Judėti galerijoje galima spaudant  klaviatūros rodykles arba mygtukus „W, A, S, D“. Pasukti į vieną ar į kitą pusę – naudojantis kompiuterio pelės dešiniuoju klavišu.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *