Trakų kultūros ir meno centras

Etnografiniam ansambliui ,,Verknė“ – 10 metų

Lapkričio 22 d. Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio etnografinis ansamblis ,, Verknė “ minėjo 10-ies  metų kūrybinės veiklos sukaktį. Šventė prasidėjo ,,Verknės“ ansamblio koncertu, kurio metu buvo papasakota ir ansamblio veiklos  istorija. Ansamblio ištakos – režisierės Linos Teresės Mikutavičienės pastatytas spektaklis folkloro motyvais „Tamošius Bekepuris“ . Vėliau iš teatro kolektyvo susikūrė kitas kolektyvas, mėgstantis dainą. Vadovu tapo Aleksandras Vasiliauskas buvęs spektaklio muzikinės dalies vadovu. Laikui bėgant ansamblį papildė menininkė, dainininkė, ypač charizmatiška asmenybė Rita Sinkevičiūtė . Greitai ji tapo ir kolektyvo vadove. Ritos iniciatyva ansamblis pasipuošė archajiniais rūbais. Jos austos juostos, megztos kepurėlės primena šį nuostabų žmogų ir dabar, nors jau dveji metai, kai Rita iškeliavusi Anapilin.

Šiuo metu kolektyvui vadovauja etnokultūros mylėtojas, muzikantas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, režisierius Vaidas Lengvinas. Ansamblis koncertuoja ne tik Aukštadvario švenčių programose, bet ir atstovauja miesteliui Trakų rajono šventėse, dalyvauja aplinkinių seniūnijų renginiuose, teko dalyvauti ir respublikiniame konkurse „Sidabriniai balsai“, koncertavo Lenkijos Respublikoje. 

 Koncerto programoje „Verknės“ atliekamos sutartinės ir įvairių regionų etnografinės dainos nuteikė šventės svečius  ir apmąstymams, ir linksmybėms. Juk ansamblio moterys jau ne tik dainuoja, bet ir muzikuoja – groja kanklėmis, basetle, būgnu. 

Smagu, kad ,,Verknės“ ansamblio atvyko pagerbti Trakų rajono savivaldybės mero patarėjas Tomas Naktinis, Kultūros ir turizmo vyriausioji specialistė Ana Garnova, atliekanti Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos funkcijas, Trakų kultūros rūmų direktoriaus pavaduotoja Meida Mikučionienė, Trakų savivaldybės tarybos nariai Jadvyga Dzencevičienė bei Kęstutis Vilkauskas. Džiugu buvo priimti šiltus linkėjimus iš mūsų artimų kaimynų – Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorės Astos Keblikienės bei Aukštadvario bendruomenės įstaigų atstovų: EPMC Aukštadvario skyriaus vedėjo Juozo Juknevičiaus, mokytojos Liucijos Šukel, m/d direktorės Vilijos Lauruševičienės, regioninio parko vyr. ekologo Talvydo Špiliausko, miestelio bibliotekininkės Ramunės Jarmalavičiūtės.

 

Muzika, daina ir šokis sujungė visus į vieną darnų žiedą, kuris skleidėsi ir dovanojo bendrystės puikią nuotaiką, todėl į šią šventę sugužėję svečiai, meniniai kolektyvai, visi, norintys pasidžiaugti ,, Verknės“ kolektyvo 10-mečiu, įsiliejo tarsi į  dainų ir šokių bei sveikinimų pynę. Sveikino jubiliatus etnokultūros mylėtojai: Aukštadvario liaudiškų šokių grupė ,,Nava“ (vad. Rimutė Blikertienė), asociacija „Aukštadvario žiburiai “, Onuškio kapela ,,Samė“ (vad. Gražina Kulbickienė), Grendavės ansamblis ,, Versmė“ (vad. Joana Giedraitytė), Tiltų, Dusmenų etnografiniai ansambliai, svečiai iš Kauno rajono – Garliavos folkloro ansamblis ,, Gegutala“(vad. Nijolė Grivačiauskienė). 

 Ansamblio ,,Verknė“ kolektyvas  nuoširdžiai dėkoja šventės vedėjai Jurgai Dūdienei, visiems sveikintojams, kurie negailėjo gražių palinkėjimų, dėkoja Trakų meno mokyklos  Aukštadvario dailės skyriaus mokytojai N. Mečkovskajai, aukštadvarietei Gerdai Revekienei už surengtas parodas, kurios džiugino šventės lankytojus.  

Renginio organizatoriai dėkoja Trakų r. Aukštadvario gimnazijai ir EPMC Aukštadvario skyriui už suteiktas patalpas bei Trakų kultūros rūmams už suteiktą materialinę pagalbą.

Lietuva nuo seno garsėja kaip dainų ir dainininkų kraštas. Šios dainos, paliktos protėvių, yra didelis turtas, atskleidžiantis poetišką ir gražų jų kūrėjų jausmų pasaulį. Dainos pasakoja, dėl ko žmogus gyvena, džiaugiasi ar liūdi, kur ieško tvirtybės ir jėgų. Aukštadvariečiai turi kuo didžiuotis, turėdami  tiek daug dainingų ir kūrybingų žmonių. Tai ir patvirtino „Verknės“ ansamblio sukakties šventė.

Dainuokime, šokime, muzikuokime ir būkime tikri savo krašto patriotai.

 

Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio renginių organizatorė Lina Teresė Mikutavičienė

 

Nuotraukų galerija —> https://www.facebook.com/pg/Trakukulturosrumai/photos/?tab=album&album_id=2761812280506183

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *