Trakų kultūros rūmai

„Dviejų gimtinių nebūna“ – tradicinė šventė Onuškyje

Vasara Onuškyje neįsivaizduojama be šventės „Dviejų gimtinių nebūna“ – ypatingo metų renginio šiame krašte. Džiugu, kad po ilgos pertraukos vėl  turėjome galimybę vieni iš pirmųjų  rajone pakviesti į šventę, vėl susitikti, kartu pabūti.

 Šiemet Valstybės diena  buvo kitokia – be pramogų vaikams, be įvairaus prekybininkų šurmulio. Kukli, bet kaip visada, jauki ir šilta. Skambant ,,Tautiškai giesmei“ Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Liesys  pakėlė valstybės vėliavą. Susirinkusiuosius į  šventės atidarymą sveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė. Seimo narys Jonas Liesys įteikė  dovanų  onuškiečiams.

Šventę organizuoti padėjo ir finansiškai parėmė tikrai labai daug žmonių. Visi šie žmonės įrodė, kad reikšmingų rezultatų pasiekiama tik tada, kai tikima idėjomis ir uoliai dirbama įgyvendinant sumanymus.

Šventė pavyko, iš jos išėjome su puikiomis emocijomis. Dėkojame koncertinės dalies dalyviams – Trakų  kultūros rūmų padalinių mėgėjų  meno kolektyvams ir jų vadovams – Dusmenų padalinio folkloro kolektyvui „Dusmena“ (vadovė Rima Korsakienė), Aukštadvario padalinio vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Nava“ (vadovė Rimutė Blikertienė),  Onuškio padalinio kapelai „Samė“ (vadovė Gražina Kulbickienė). Rūdiškių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvams – vokaliniam ansambliui „Svajonėlė“ (vadovė Marina Jankovska), instrumentiniam ansambliui “Concord” (vadovas Rimvydas Stanaitis), folkloro kolektyvui „Diemedis“ (vadovė Dalia Žalpienė). Nuoširdžius padėkos žodžius  skiriame Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Butrimonių skyriaus  vokalinei grupei „Crescendo“ (vadovė  Laima Kalinauskienė), Rykantų universalaus daugiafunkcinio centro ansambliui „Vilsa“ (vadovas Darius Nedveckis), jaunajam atlikėjui Aurimui Liudvinovičiui, atlikėjai Jūratei. Daug šiltų emocijų žiūrovai skyrė danininkui Ruslanui Kirilkinui, pop grupei „Top vyrai“.

 

Nuoširdžiausius padėkos žodžius tariame Vaidui Pračkailai už puikią renginio reklamą, Kęstučiui Belkevičiui – už kilnojamos scenos transportavimą, Rimai Blikertienei, Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktorei, už Rūdiškių kultūros centro kolektyvų atvežimą į šventę, atskira padėka ypatingai paslaugiems mokyklinių autobusų vairuotojams Laimučiui Seniūtai bei Algiui Gudelevičiui. Už miestelio aikštės sutvarkymą prieš šventę ir po jos nuoširdžiai dėkojame Onuškio seniūnijos viešųjų darbų darbininkams. Už saugumą ir operatyvų darbą dėkojame apsaugos komandai „Grifas“, Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-os rinktinės Trakų 6–osios kuopos šauliams,  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariatui.Dėkoju Aušrai ir Romui už pagalbą bendraujant su kolektyvais, svečiais. Dėkoju Rimučiui, Reginai ir Aldonai už prisidėjimą prie renginio. Dėkojame klebonui Algimantui Gaidukevičiui už galimybę papuošti sceną įspūdingo dydžio trispalvėmis. Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos pirmininkei Dominykai Semionovei už amatų erdvę „Gyva pažintis su tradiciniu amatu“. Asmeniškas Ačiū besidarbavusioms amatininkėms Jurgitai Kasčiukaitei –Kutkienei, Liucijai Pavlovskai, Almai Kasperavičienei.

 

Ypatinga padėka rėmėjams ir partneriams – Trakų rajono savivaldybei (merė Edita Rudelienė), Trakų kultūros rūmams (direktorius Edvard Keizik), UAB „Staginis“ (direktorius Kęstutis Jurgelionis), Trakų kooperacijos prekyba (direktorė Adelė Gedminienė). Nuoširdi padėka kraštiečiams Larisai ir  Sergiejui Stankevičiams, Aldui ir Žydronei Kolevinskams, Tadui Bartaševičiui, koncertinės įmonės „Renginių dinamika“ vadybininkui,  „Samės“ kolektyvui, bei jo nariams Rimučiui ir Jonui.

Ačiū Jums, mieli šventės žiūrovai, už tai, kad kartu su savo artimaisiais ir draugais apsilankėte  šventėje, kad buvote kartu!

 Ypatingai džiaugiamės ir norime  nuoširdžiai padėkoti visiems  žmonėms, kurių  kiemuose Liepos 6-ąją dieną plevėsavo trispalvė ir be jokio raginimo, priminimo žmonės rinkosi ir giedojo tautišką giesmę. Ačiū, kad mylime Onuškį! Mylime Lietuvą, gerbiame valstybę.

 Pasibaigus šventei lieka daugybė įspūdžių, gerų emocijų, malonus nuovargis ir pasididžiavimas – mums pavyko.

 

Daugiau Aleksandro Aziulevičiaus nuotraukų  ->  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3279974668689939&type=3

 

                                                               Liuda Korsanovienė,

                                   TKR Onuškio padalinio renginių organizatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *