Trakų kultūros rūmai

Bunda vėl Baltija Trakuose

Jau 30 – tą karta bunda Baltija. Rugpjūčio 23 d. 16.00 val. Trakuose

Kviečiame kartu paminėti 1989 m. sustojusių ir rankomis susikabinusių žmonių grandinę, jungusia trijų Sovietų sąjungos okupuotų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą, Taliną, pareikšta protestą dėl Slaptųjų protokolų ir Baltijos šalių nepriklausomybės panaikinimo. Šiandien Baltijos kelias pirmiausia suprantamas kaip žymiausias reiškinys Nepriklausomybės priešaušryje, kitas žingsnis jau buvo valstybės atkūrimo paskelbimas. Trys tautos parodė sugebėjimą bendradarbiauti ir kartu siekti vieno tikslo.

Kviečiame prisijungti prie akcijos – „Kaip prieš 30 metų“. Sustokime į žmonių grandinę nuo apžvalgos aikštelės (Karaimų, Vytauto g.) iki Trakų kultūros rūmų ir palydėkime Baltijos šalių valstybines vėliavas iki šventės vietos, kur iškilmingai iškelsime jas giedant Lietuvos, Latvijos ir Estijos himnams. Šios akcijos metu dar kartą patirsime bendrumo, vienybės ir solidarumo jausmą. Nepamirškit savo valstybės vėliavos (taip pat visas Baltijos šalių vėliavas), kurios įprasmins istorinę atmintį.

PROGRAMA:

16.00 Akcija „Kaip prieš 30 metų“. Žmonių grandinės kelias nuo Trakų apžvalgos aikštelės iki Trakų kultūros rūmų. Baltijos šalių valstybinių vėliavų palyda.
16.30 Oficiali renginio pradžia. Vėliavų pakėlimas.
16.50 Visus norinčius ir iš anksto užsiregistravusius autobusas veža į Vilnių – Baltijos kelio renginį (registruokitės el. p. renata.kurmin@trakai.lt) daugiau info apie renginį https://madeinvilnius.lt/naujienos/gyvenimas/minint-baltijos-kelia-bus-siekiama-sukurti-10-tukst-zmoniu-gyvaja-grandine/
17.00 Romualdo Požerskio fotografijų parodos „Lietuva 1989 – 1993. Baltijos kelias“ atidarymas – Meno galerijoje FOJĖ
17.30-18.30 Koncertas – DAINUOJU LIETUVĄ. Choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *