Trakų kultūros rūmai

Bartoszo Frątczako paroda „Žiūrint pro užmerktas akis. Užribių eskizas“

Gruodžio 14 d. 19.00 val. Trakų kultūros rūmų youtube kanale vyks Bartoszo Frątczako nuotraukų parodos „Žiūrint pro užmerktas akis. Užribių eskizas“ atidarymas virtualiai iš meno galerijos FOJĖ. Siekiant užtikrinti sveikatos apsaugą, renginys bus transliuojamas internetu, o dalis parodos nuotraukų bus paviešinta galerijos socialiniuose tinkluose.

Parodą „Žiūrint pro užmerktas akis. Užribių eskizai“ sudaro kelios dešimtys nuotraukų ir esė, autoriaus kurti nuo pat jo atvykimo į Lietuvą 2014 m. iki šios akimirkos. Tai, pirmiausia, yra pasakojimas apie Lietuvos ir Baltarusijos lenkų gyvenimą, jį sudarančius svarbiausius lenkų bendruomenės įvykius. Tačiau autorius parodai atrinko ne tik tokias fotografijas. Prie pateiktų nuotraukų pridedami ir QR kodai, kuriuos nuskaičius galima apžiūrėti elektroninę parodos versiją su papildomomis nuotraukomis ir jų aprašais.
Parodos įvadinėje dalyje autorius paaiškina, kokiu būdu atrinko nuotraukas, ir ypatingą dėmesį atkreipia į aprašų prasmę:
„Pradinę nuotraukų atranką už mane atliko mano pasąmonė, kai mėgindamas užmigti prisimindavau jų egzistenciją. Šalia lovos gulinčioje užrašų knygutėje aprašydavau vaizdus, kuriuos pažadindavo mano sąmonė, kad vėliau galėčiau juos atsekti kompiuterio diskuose saugomų nuotraukų gausoje. Po kažkurio laiko kreipiausi į draugus, kurie padėjo man atrinkti kelias dešimtis nuotraukų. Fotografijas papildžiau jose vaizduojamų įvykių dalyvių naratyvais, o gal net kažkuo daugiau – pačiu dalyvavimu.“
Dėl koronaviruso, siekiant apsaugoti dalyvių sveikatą, renginys perkeltas į internetinę erdvę. Parodos atidarymas vyks gruodžio 14 d. 19.00 val. ir bus rodomas galerijos „Fojė“ feisbuko paskyroje.
Sulaukėme dar vienos lenkų fotografo parodos Lietuvoje. Tai dar vienas fotografo bendradarbiavimo su fondu „Pomoc Polakom na Wschodzie“ vaisius. Šalčininkų rajono savivaldybės Kultūros centre tebevyksta paroda „Paskutinieji liudininkai. II-ojo pasaulinio karo herojų portretai“. Vilniaus pranciškonų vienuolyne įsikūrusio Vilniaus kultūros ir dvasingumo centro patalpose galima aplankyti parodą „Prie Motinos kojų. Aušros Vartų Dievo Motinos atlaidai“. Šalčininkų kultūros centro lankytojų laukia paroda „Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro liaudies ansambliai“, kuri prieinama ir 3D galerijos formatu puslapyje https://salcininkaikultura.lt.
Bartoszas Frątczakas
Dokumentinis ir meno fotografas. Ščecino universiteto Filosofijos ir edukologijos fakulteto absolventas. Nuo 2020 m. – vienas KULTURA NA WYNOS įkūrėjų ir narių.
Fotografo darbai buvo eksponuojami Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Vilniaus lenkų Kultūros namuose, Vilniaus Kultūros ir dvasingumo centre bei Šalčininkų Kultūros centre.
Jie taip pat buvo publikuoti knygoje „Taip dabar elgiasi dorieji… Žydus gelbėję Vilniaus krašto lenkai“. Menininkas dirba ir gyvena Vilniuje.
Projektas remiamas fondo „Pomoc Polakom na Wschodzie“ iš Lenkijos Respublikos ministro pirmininko kanceliarijos lėšų, vykdant viešąją užduotį dėl paramos lenkų diasporai ir lenkams, gyvenantiems užsienyje.
Partneriai: Meno galerija „Fojė“, Trakų kultūros rūmai, Lenkijos institutas Vilniuje, „ArtPrint“.
Siekiant užtikrinti sveikatos apsaugą, renginys bus transliuojamas internetu.

Nuoroda į renginį >>> https://youtu.be/PTZcaGTqjhs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *